Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tudnak először...

Miért nem tudnak először köszönni a tanárok néha?

Figyelt kérdés

Itt ülök a suliban egy 'forgalmas helyen' mert itt van normális ülõhely... Lyukas órám van, senki nincs a folyósón csak tanárok mennek ide oda.

Van, hogy nem veszem észre õket ezért nem köszönök, és biztos gondolják hogy na de bunkó ez a gyerek... Akkor miért nem köszönnek õk. Néhány annyira el van szállva hogy akkor sem köszön ha ráköszönök.. És akkor még nekik KÉNE "nevelni" minket.. Hát õk a bunkók és nem mi...

Tisztelet a kivételnek és a jófej tanároknak...

17F


2009. nov. 9. 08:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Mivel a tanárok idősebbek,mint a diák,a diáknak illik előre köszönni.Ezen az sem változtat,hogy lehetnek bunkó tanárok is.
2009. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Próbálj levezényelni napi 5-7 órát, egymás után! Úgy zsong utána a fejed, hogy örülsz ha csend van. Zsong a fejed a gondoktól (mert bizony a tanárok is emberek, nekik is vannak problémáik), hogy hogyan szervezd meg a holnapot, mit hogyan kéne csinálni, hogy jó legyen, el vagy merülve a gondolataidban.

Hidd el, tapasztalatból mondom, hogy nem bunkóságból nem köszönünk vissza (biztos van, aki igen), hanem mert egyszerűen azon agyalunk, hogy hogyan kéne a holnapi napot megszervezni, levezényelni. Nem tudom, hogy játszottatok-e mini-tanárosdit, de nem 1x1 45 percet végig dumálni, hogy az még viszonylag érdekes is legyen és még folyamatos is. Egy óra megtervezése legalább ugyanannyi időbe kerül, mint ameddig tart egy óra. És akkor ezt szorozd be annyival, ahány órája van a tanárodnak. És akkor meglátod, hogy az óraközi szünetekben miért sétál a tanárod "se kép-se hang" arccal. :)

2009. nov. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
26%
Na figyelj, kisöreg! A Te fenekeden még rajta van a tojáshéj, szállj magadba egy kicsit! A tanáraid az idősebbek, a tisztelet azt diktálja, te köszönj nekik, és hidd el, ha nem csak motyorogsz, felsőbbrendűségi tudatban, akkor meg is hallják és visszaköszönnek. Nem köszön vissza? Biztos tükröt akar tartani eléd...
2009. nov. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
56%

Mint ahogy az első is írta az illem azt diktálja,hogy a diák köszön előre a tanárnak, mert idősebb a tanár, mert megtiszteli azzal ha előre köszön. A tanárnak meg illene megtisztelnie téged azzal ,hogy fogadja a köszönésed... vagy biccent ha elfoglalt és zsong a feje, vagy köszön.


Az, hogy végre csend van nem mentség arra, hogy nem fogadja a köszönést. Te pedig nem várhatod, hogy ő köszönjön előre. Az is előfordulhat amit írtál, hogy nem veszed észre, ohgy jön, vele is előfordulhat,hogy annyira elfoglalt,hogy nem veszi észre, hogy ott ülsz. Nem kell ennyire mellere szívni és csakazértisből bunkózni.

2009. nov. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Az volt a kérdés, hogy mért nem köszönnek a tanárok néha előre. Nem vissza! Vissza mindig kell köszönni, legfeljebb véletlenül történhet meg, hogy nem. Előre viszont "nevelésből" nem köszönök, viszont jelentőségteljesen ránézek, hogy tudja, hogy most itt ő jön. Mikor tanulja meg a viselkedést, ha nem az iskolában? Egyébként néha, kedves gyerekek esetén, akivel én is örülök, hogy találkozom, előre mosolygok és akár köszönök is.
2009. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Mikor tanulja meg a viselkedést, ha nem az iskolában?


Kedves pedagógus nem az iskolában kellene a köszönést megtanulni, oda már úgy illik kerülni egy gyereknek,hogy tudja neki kell köszönni először az óvónéninek a tanítónéninek.

Szóval otthon kéne megtanulja.

Nekem van egy 5,5 éves fiam ő előre köszön kérés nélkül,mert ezt látta anyukájától és apukájától. S tud napszaknak megfelelően köszönni pl boltban. Meg is mosolyogják vagy meglepődnek mikor jó napot-ot köszön vagy eljövetelkor viszlát-tal jön ki az ajtón.

2009. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem. Félreértitek.

1 a tojáshéj a fenekeden dumát hagyjuk már... tudom az illemet, 5ös tanuló vagyok, nincsenek intõim stb.

2 igazat adok abban nektek hogy napi _sok_ órát letanítani fárasztó, de õk kifejezett ugy mennek, hogy orr magasan, mintha nemisrudom mik lennének és arra sem méltatnak hogy hozzánkszóljanak kb...

2009. nov. 9. 13:05
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért kell ebből ekkora gondot csinálni! Nem köszönöm előre, mert ő az idősebb, alapvető dolog, hogy ismeri valaki az illemnek ezen részét, pláne ha ötös tanuló...!

Vissza talán azért nem köszönnek a tanáraid, mert ahogy sokan írták: fáradtak, nem figyelnek, gondolkodnak, esetleg tervezik a másnapot.

És hogy fennhordják az orrukat? Nem tudom elhinni, hogy egy komplett tanári kar fennhordaná az orrát! Te szerintem, egy konkrét személyre gondolsz.

2009. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mi az hogy illembõl nem köszön mert nekem kell elõbb köszönni??? Mégis mit képzel?! beszarok...

Egy tanár sem köszön elõre, és ez hülyeség hogy azért mert õk illembõl nem köszönnek elõre.. röhej. Legszívesebben kitépném a nyelvüket.

Gondolj már bele! Van egy ember akit ismersz és nem köszön rád az utcán csak mert nem köszöntél neki hamarabb? Szánalmas.

2009. nov. 9. 14:43
 10/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van hogy ha Mi nem köszönünk a tanár se köszön.Viszont ha igen akkor Ő is.Ez így természetes és így illik.
2009. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!