Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy valaki angol tanár legyen középiskolában? És hogyan lehet a legegyszerűbben megszerezni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 8. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Diploma.
2013. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Angol szakos diploma.

Legegyszerűbben érettségizel jól és egyetemre mész.

2013. okt. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És azt milyen szakon kéne, melyik suliba?
2013. okt. 8. 20:35
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Ahhoz, hogy angol tanár legyél, angolnak kell születned.

Ahhoz, hogy angoltanár legyél, vagy egyetemi, vagy főiskolai szintű nyelvtanári diploma kell. Az idegen nyelv kivétel, azt alacsonyabb szintű papírral is lehet tanítani középiskolában is, szemben a többi tantárggyal. Megszerezni úgy lehet, ha érettségi után elvégzed a tanárszakot. De ha ilyen vágyaid vannak, akkor azért érdemes már érettségi előtt belőni egy felsőfokú nyelvvizsgát.

2013. okt. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontosabban tanári diploma kell. "Sima" angol szakos diplomával nem taníthatsz. Kérdező! A felvi.hu-t tudom javasolni. Olvasgass kicsit az Osztatlan tanárképzésről! :)
2013. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

(na az biztos, hogy nyelvtan tanár nem leszek :D az angol tanár írásom után)

És mondjuk egy középszintű nyelvvizsga nem ér fel egy emeltfokú angol éretségivel?

2013. okt. 8. 22:18
 7/10 A kérdező kommentje:

(na az biztos, hogy nyelvtan tanár nem leszek :D az angol tanár írásom után)

Akkor nem is lenne elég egy középfokú nyelvvizsga. Köszi a honlapot :)

2013. okt. 8. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem ér fel, mert emeltfokú érettségi nincs, még két t-vel sem. Emelt szintű érettségi van, ami nehezebb a középfokú nyelvvizsgánál. De én felsőfokú nyelvvizsgáról beszéltem, ami komolyabb dolog az emelt szintű érettséginél.
2013. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen rájöttem mindenre, de már 3. kommentet nem akartam írni, ugyan úgy kezdve. Köszi a válaszodat.
2013. okt. 8. 22:40
 10/10 Dr. Szennyai Mária válasza:
Angol szakos egyetemi diploma,- természetesen érettségi után lehet megszerezni. Nem árt, ha angol nyelvterületen szerez tapasztalatot ezenkívül, tekintettel az anglicizmusokra, valamint a kiejtés helyességére.
2013. okt. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!