Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulási kérdés! Anglisz...

Továbbtanulási kérdés! Anglisztika vagy bűnügyi nyomozó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tanácsotokat szeretném kérni. Most vagyok végzős és nem tudom melyik szakkal járnék jobban. Ez a két dolog érdekel, a nyelvek és a nyomozói pálya.

Mióta az eszemet tudom terveim között szerepel, hogy külföldre menjek, de tudomásom szerint bűnügyi nyomozóként erre kevés esélyem van, még ha nagyon vonz is ez a pálya.

A másik lehetőség az anglisztika. Ahol a németet minorként tanulnám és az alapképzés után tolmács/fordítóként szakosodnék, mellyel már több esélyem van külföldi elhelyezkedésre is.

Nem tudom melyik pálya lenne jobb döntés, minden tanácsot szívesen fogadok.


2013. okt. 12. 07:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvek. Hosszú távon jobban jársz. Nem vérfagyasztóan izgalmas, de stabil, jó kereset, számtalan lehetőség itthon és külföldön is, magas fizu, és elég idő jut a családra és utazásra is mellette. A bűnügyi nyomozó baromi izgalmasan hangzik, de őszintén? Ez nem a tv-sorozat. Itt nem fekete bőrkabátban és napszemcsiben vonulnak a menő csávók, hanem Józsi bácsit agyonverték ásóval Karagószörcsögön egy pincében, és csinálhatsz mindent magad, mintavételt a trutyiban, papírmunkát hajnalig, és még a sok idióta bűnöző szemében is opcionális célpont vagy családostól. Tényleg megéri? Légy tolmács több nyelven és nézz krimisorozatokat! Jobban jársz! N30
2013. okt. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
37%

Én nem hiszem, hogy a nyelvekkel foglalkozó szakma nem lenne tízszeresen túltelítve, és lassan a technológiai fejlődés is elavulttá teszi a tolmács-féle munkákat. Ráadásul sosem értettem mi értelme van annak, aki csak nyelveket tanul, azaz gyakorlatilag semmit nem tud, de azt a semmit legalább több nyelven.. Szakma mellé pedig bárki meg tud tanulni használhatóan nyelveket, és használható lesz a munkaerő piacon.

Én ugyan mérnökként nem panaszkodom, de a bűnügyi nyomozó továbbra is nagyon szimpatikus pálya, és ha van eszed, és jó vagy benne, akkor roham tempóval lehet karriert építeni benne, vannak ismerőseim akiknek bejött.

2013. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!