Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Elméleti matematika...

ELTE Elméleti matematika szakához mennyire kell egy komoly laptop?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a fiam most oda jelentkezik, és gondoltam, hogy a tanév végére esedékes, 18. születésnapjára veszek neki egy komoly laptopot, ami végig kísérné az egyetemi éveken, mert az ELTE elméleti matek szakára jelentkezne. Azonban nem tudom, hogy ezen a szakon mennyire fontos egy laptop használata, a jegyzetelés, esszék, tanulmányok írása stb, mint esetleg bölcsész szakokon. Én más jellegű felsooktatásban vettem részt, úgyhogy ezt sajnos nem tudom. Elképzelhető, hogy ezen a szakon az oktatás - ami szinte csak matek - nem tesz szükségessé ilyet, és akkor feleslegesen nem veszek neki, mert desktop gépe van, a számításokat meg gondolom papíron végzik. Tanácsotokra lenne szükségem.
2013. okt. 13. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Mert a bölcsésszakon aztán kell a laptop...
2013. okt. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bölcsészkaron el kell a laptop... a könyvtárazás, meg az anyaggyűjtés miatt.
2013. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nézzétek, én komolyan kérdeztem. Én a fiamnak a tanulását szeretném segíteni és ajándékot is vásárolni, de ha nincs szükség ott ilyenre, akkor nem fogok venni, hogy ne horjda, ne használja. Komolyan tanácsra van szükségem.
2013. okt. 13. 19:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem látok bele, hogy a TTK-soknak mennyit kell olvasniuk, mennyi beadandó van, én BTK-s vagyok, és nekem szükségem van a laptopra. A könyvtárazáshoz használom, beadandókat írok, abba jegyzetelek. Szerintem egyetemistáknak (főleg, hogyha kolis lesz) mindenféleképpen jó beruházás egy laptop, DE NEM SZÜKSÉGLET. :)
2013. okt. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

könyvtárazáshoz meg ilyenekhez nem kell komoly hardver

szerintem egy 11 colos gép elég lehet hordozásra valamilyen közepesebb hardverrel, főleg, hogy már a telefonokban is 4 magos proceszzorok vannak nagyon nehéz manapság vackot vásárolni

2013. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Örömmel veszek és várok minden tanácsot, köszönöm!
2013. okt. 13. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:
A ma kapható leggyengébb hardverrel felszerelt laptop is bőven ki fogja szolgálni. Amennyiben tényleg komolyan gondolod, akkor un. üzleti kategóriás gépet vegyél neki. Ezek elnyűhetetlenek. Arról meg, hogy milyent vegyél, írj a prohardver.hu Milyen laptopot vegyek topikba. Profik a srácok.
2013. okt. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát az lehet, hogy nem fog elkopni, de hardveresen már 5 év múlva nem fog sokat érni
2013. okt. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5 év múlva is ugyanazt fogják tanítani az egyetemen. De nem mondtam, hogy a legolcsóbbat kell megvenni, nyilván ahogy a pénztárca engedi. Én üzleti kategóriában 180 körül keresgetnék.
2013. okt. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mit értetek üzleti kategória alatt?
2013. okt. 14. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!