Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van angol-spanyol szak a...

Van angol-spanyol szak a Babes-Bólyai egyetemen? Vagy bárhol, akár Magyarországon.

Figyelt kérdés
Idén végzek az iskoláva és nagynehezen döntöttem, hogy mit is szeretnék tovább tanulni, de ehez kellene találnom egy egyetemet.
2009. nov. 10. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Így konkrétan, hogy angol-spanyol szak nincs. Vagy anglisztikára vagy spanyolra kell menned és a másikat minornak tudod felvenni
2009. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na akkor most fordítsd is le.

Én egyébként az angolt szeretném fő tantárgyként tanulni, de szeretném párosítani spanyollal. Mert olyan van hogy angol-román, angol-magyar, de engem ezek nem érdekelnek.

2009. nov. 10. 20:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Felvételi eljárás során jelentkezel anglisztikára. Ha felvesznek, az egyetemen választhatod mellé minorként a spanyolt, és így máris kettőt tanulsz.

Ha megjelenik, vedd meg a Felvételi Tájékoztatót [vaskos könyv], és keresd ki, hol indul anglisztika alapképzés.


"Az úgynevezett minor szak fontos szerepet tölt be az egyetemi képzésben. Olyan szakokat neveznek így, amelyekre nem a rendes felvételi eljárásban, hanem már az egyetemi BA tanulmányok közben, egy tanult főszak mellett lehet jelentkezni. A minor szakos képzés azonban mindig kisebb óraszámban kínál tárgyakat mint a főszak [...]. Ugyanakkor a minor szak kreditjei bizonyos feltételekkel a főszakos kredites keretbe is beszámolhatók, amennyiben a hallgató valamilyen más minor szak vagy szakirány alternatívájaként végzi."

- ezt a Miskolci Egyetem egyik lapján találtam a BA [bölcsész] minorokról, tájékoztatásként -

2009. nov. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
kedves előző válaszolók, annyit tudhatnátok a babesbolyai nem a magyar felsőoktatáshoz tartozik, így csak bezavartátok a kérdezőt, mikor valószínűleg teljesen más rendszer van náluk..
2009. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
így van, teljesen más rendszer van nálunk és az érdekelen, hogy tudnák-e angolt tanulni egy más nyellvel párosítva? de az is idegennyelv legyen. És van felvételi?
2009. nov. 17. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:
szia ! Végül melyik egyetemre mentél?
2012. aug. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj az SZTE-re
2014. dec. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!