Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb? DE Kossuth...

Melyik a jobb? DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma vagy a Fazekas Mihály Gimnázium?

Figyelt kérdés

Melyiknek mi az erőssége?

Most felvételiznék. Mindkét suli nagyon tetszik, talán a Kossuth jobban, de azt mondják, hogy jobb a Fazekas. Ha igen akkor miben?

Előre is köszönöm! :)


2013. okt. 15. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is milyen szakot néztél ki? Egyetemi terveid vannak e már?
2013. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kossuthban kommunikáció, angol. A Fazekasban nyelvi előkészítő, francia.

Kommunikáció média szakon gondolkodom.

2013. okt. 17. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Első vagyok, én Kossuthos voltam, erről a szakról nem sokat tudok, én hatosba mentem és reál osztályba és a négy osztályosok közül inkább a reál beállítottságúak álltak közelebb hozzám. Szerintem ha a nyelvet szeretnéd jól tanulni, akkor Fazekas, a Kossuth annyira nem volt jó nyelvekből, bár már 2 éve végeztem, de tényleg nem, egyikből sem. Fazekasról nyelvesekről meg csak jót hallottam. Kossuthban vannak nagyon jó tanárok, akik ha tanítanak, kb. játszva bekerülsz az egyetemre. De sajnos vannak borzasztó rosszak is, akik rohadtul megnehezítik az életedet. A társaság nagyon jó a Kossuthban, bár sokan gazdag szülők gyerekei, hozzá kell szokni a sznobsághoz, a pénzhez, a drága dolgokhoz, ahhoz, hogy a külsőségek sok mindent meghatároznak. De ez manapság már elég sok helyen így van, Corvinusra jöttem :D itt meg aztán csak ebből állnak a dolgok :D Fazekasba is elég jó a társaság úgy hallottam, onnan is belehet jutni sok helyre. Én egy előnyét mondom a Kossuthnak, ami nekem is előnyt adott innen. Olyan embereket ismerhetsz meg itt, akik 10-15 év múlva nem minimálbért fognak keresni. Ez iszonyat nagy előny ma, minden nagy dologhoz másokat használunk ki. És hidd el 150 % hogy az osztálytársaid nem mezei egyszerű gyerekek lesznek, hanem akiktől elvárják a szülei, hogy ugyanolyan sikeresek legyenek mint ők. Többet privátban írok, ha érdekel még. Már így is sokat fecsegtem.
2013. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én jelenleg is Kossuthos vagyok, nyelcis és szerintem francia illetve német nyelvből elég jó a képzés és angol tanárok közt is vannak jók... Részletezhetném még az osztályok előnyeit hátrányait, de az hosszú lenne, szóval ha van bármi konkrét kérdésed nyugodtan írj privátban. :)
2013. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a Fazekasba járok, oda is fogok felvételizni idén. Szerintem elsősorban az az előnye, hogy összesítésben mindig ez vezet mindenféle rangsort (kivéve nyelvvizsga, mert azt a kéttannyelvűek)

Fazekasban a B (természettudományi) a legerősebb osztály, szóval ha reálra mész akkor tudom ajánlani, bár sokat kell tanlni b-be nagyon. de ha ez nem zavar, akkor szerintem a Fazekas jobb :)

2014. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ötöske : összesítésben sehol nem vezeti a rangsort a debreceni jobb sulik közt a fazekas, a kossuth viszont igen...


egyébként én csak akkor mentem volna oda, ha mat-fiz-zel lettek volna komoly terveim.

2014. márc. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!