Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Neked melyik a kedvenc tantárg...

Neked melyik a kedvenc tantárgyad, és melyiket utálod a legjobban?

Figyelt kérdés

Osztályt, kort, nemet, indoklást is írjatok, ha lehet.


Én pl. utálom a történelmet.


Mert mindig mondják, hogy jaaj, a magyarok régen milyen nagy hatalmon voltak stb. DE NEM MA! Manapság egy lenézett csóró nép semmi nem fűződik hozzá. Ahelyett, hogy a jövőn gondolkoznának..



2013. okt. 16. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Középsuliban a biosz volt a kedvencem, és talán a törit utáltam legjobban.

A bioszt azért szerettem, mert egyszerűen érdekesnek találtam. Bár annak is inkább csak az embertan részét, a növényektől meg a társulásoktól kivert a víz:D

A törit pedig azért utáltam, mert nem voltak jó tanáraim, emiatt nem is értettem meg soha, nem is voltam jó belőle, a mai napig nem vagyok tisztában alapvető dolgokkal. Egyébként érdekelni érdekelne, de most meg már időm nincs vele foglalkozni.


Egyetemen sok tárgyat szerettem:) Anatómiát, élettant, farmakológiát, nőgyógyászatot, gyerekgyógyászatot, de volt még egy csomó érdekes. A mikrobiológiát és a népegészségtant viszont utáltam:D

2013. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a matek, mert teljesen logikus, és bár van hogy több úton lehet eljutni valamihez, de egy adott dolgot logikusan és EGYÉRTELMŰEN meg lehet határozni, és a töri, mert nagyon jó töritanárom volt általánosban és most is nagyon jó van,és nekem egyrészt olyan mint egy nagyon-nagyon hosszú regény,másrészt mindig érdekelt a dolgoknak a miértje, és a töriben (ahogy mi tanuljuk) fontos a dolgoknak az ok-okozsti összefüggése. Meg az angol, csak úgy, mert imádok angolul beszélni és kéttannyelvű általánosba jártam egy zseniális amerikai angoltanárral :)

Legkevésbé az irogalmat és a művtörit szeretem, mert kicsit belemagyarázós hogy majd mi megmondjuk mit gondolt a festő/költő 1650ben. 15/L 9. osztály (matek szak)

2013. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

8.osztály

Kedvenc:Német

Hihetetlen, nem hihetetlen, nem tudom megindokolni hogy miért, egyszerűen szeretem.

Igaziból szerintem a tanár szerettette meg velem.

Utálom:Matek,fizika,biosz,föci,kémia,tesi.És úgy kb. ennyi. :D Ezek közül van ami érdekel/ne. Csak, a tanár hozzáállása miatt feladtam.

2013. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a francia a kedven tantárgyam, mert nagyon szeretem a nyelveket. A föcit utálom a legjobban, se a tantárgyat, de a tanárt nem szeretem. 17/L
2013. okt. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Tom Benko ***** válasza:
100%
Kedvencem a matematika, a fizika és a kémia voltak, és a mai napig is azok. A történelmet nem állhatom a mai napig, a rajz esetén elvi problémáim voltak (Miért nem fér a vallás témakörébe a kibelezett jézus?), az énekkel inkább csak hozzáállásbeli (szerintem a black metal is zene). Az irodalmat szerettem volna, ha nem azok a kötelezők, amik, meg ha nem Madách-mániás a tanár. (Írjunk esszét az Ember tragédiája előképei Janus Pannonius versformáiban címmel...) Kifejezetten mondjuk egyiket sem utáltam, de némelyikre nehezemre esett készülni.
2013. okt. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Kedvencem a töri és a földrajz volt. Az irodalom és a nyelvtan unalmas volt. A fizikát utáltam mivel az akkori 2 év alatt 4 tanárom volt,és egyik sem volt szimpatikus,az éneket,és a rajzot. A többi közepes.
2013. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Kedvenc Toplista:

1) Matek

2) Fizika

3) Nyelvtan

4) Földrajz

5) Irodalom


Gáz Toplista (elöl a leggázabb)

1) Töri (kiemelkedően gáz)

2) Kémia

3) Biológia

2013. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Kedvencek:

Spanyol, mert nagyon jófej a tanárnő, meg mert könnyű és logikus, legalábbis eddig :D Bár a franciásokat irigylem, eredetileg azt akartam tanulni.

Média, mert érdekes.

Matek, mert könnyű, és jófej a tanárnő.

Angol, mert vicces a tanár, meg viszonylag könnyű, csak azt utálom, hogy szövegeket is meg kell tanulnunk :/


Utáltak:

Töri, mert nem visz rá a lélek, hogy megtanuljam, unom.

Kémia, mert nehéz megérteni.

Civilizáció, mert nem szimpi a tanár, meg úgy az egész nem jön be, egyelőre a Brit-szigetek földrajzát vettük, a föcit meg utálom.

Föci, mert unalmas (bár még a bolygókról, meg ilyesmikről tanulunk, ez tetszik, de majd ha országokról fogunk...)

Tánc, mert nem mennek a forgások.


9. o.

15/L

2013. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Kedvenc tantárgy(ak): német, informatika, fizika, és matematika. Nagyjából ezek.


Utált tantárgy(ak): Hát, ő, nem utálom, de a történelmet nem szeretem, érteni értem meg minden, de annyi szöveg van, unalmas. Akkor ezek azok, amiket annyira nem szeretek: földrajz és ének, az előbbi szintén, mint a történelem, de valahogy nem jön be, az ének meg szerintem tök felesleges.


A többi tantárgy elmegy.


8. osztály; 14/L

2013. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
59%

Hát annyira egyiket sem szerettem:D

Na de azért ha mégis választani kéne , legjobban talán a médiát a földrajzot és a bioszt tudtam/szerettem.

Matek , fizika , kémia és rajz sose volt az én területem , a történelmet hatalmas manipulációval megspékelve tanítják - "győztesek írják a történelmet"(különben nem lenne bajom vele), az irodalom tananyag nagy részét hót unalmasnak tartottam , főleg az ókort. Informatikát viszonylag jól tudtam/tudom , inkább elvi problémáim voltak vele , mert csak a m$ szutykok használatát tanították ,amitől nekem már hányingerem volt.

Örülök , hogy már túl vagyok ezeken:D

19/F

2015. márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!