Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolaválasztás, segítség!?...

Iskolaválasztás, segítség!? (Budapest)

Figyelt kérdés
Jelenleg két iskola tetszik, a Gundel Károly Szakközépiskola, azon belül pedig a kéttannyelvű idegenforgalmi szak, egyrészt,mert a későbbiekben idegenforgalomban szeretnék dolgozni,másrészt a nyelvoktatás miatt,de félek,hogy nem tetszene a suli..tudom,hogy elég lepukkant az épülete,meg olvastam valami olyasmit is,hogy elég szigorú.. Félek attól is,hogy nem érezném olyan jól magam,mint a másik iskolában,ami a Színyei Merse Pál Gimnázium lenne,de azt hiszem sokra nem mennék vele.. Segítsetek dönteni,a jövőmről van szó:(

#Budapest #Gundel #Színyei #iskolaválaszás
2013. okt. 17. 21:06
 1/8 anonim válasza:

Azért nem kell ennyire túlzásokba esni... Attól még nem lesz szar életde mert nem a megfelelő sulit választottad. A tanárok szeretik ijesztgetni a tanulókat. Nem ismerem a Színyei Mers Pál Gimnáziumot, de a Gundelről hallottam pár dolgot. népszerű, felkapott suli, szerintem nem éreznéd rosszul magad (ott). Szerintem pár percig csukd be a szemed és gondold végig melyi suli tetszik jobban, hova szeretnél inkább járni. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy a Színyei jobban tetszik mint iskola, de ott nincs olyan szak amilyet te szertnél; a Gundelben pedig olyan szak van amit szeretnél, de maga a suli nem jön be. Ha gimiben/szakközépben nem tanulsz idegenforgalmit, akkor középsuli után mehetsz OKJ képzésre ami !ingyenes!

Remélem tudtam segíteni :) 14L

2013. okt. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Így van, de nem is az idegenforgalom a fontos, hanem a nyelvtanulás. Középiskolában legalább két nyelvből minimum középfokú vizsgát szeretnék tenni, erre pedig a Gundelben nagyobb az esély. Első évben heti 18 angol.. Csak ragadna rám valami,nem úgy,mint most általánosban a 8 év alatt úgy,hogy heti 5 angolom van a tanárok szerint(!!!) nagy elvárással... Közben ilyen szódolgozatokra és füzetvezetésre kapunk jegyet. Na mindegy..nagyon kitértem. Szóval szerintem még egy sima nyelvi előkeszítővel sem lehetne emelni az angoltudásomon,főleg,hogy a legtöbb helyen már nulladikban is van második idegen nyelv. Nem tudom, képtelen vagyok eldönteni :( De tényleg nagyon köszönöm a megerősítésed,hogy a Gundel egy jó iskola,mert már így is egy lépéssel közelebb állok a döntéshez,ami nagy dolog rám nézve!:))

2013. okt. 18. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én is 8.-kos vagyok, de a Színyeit nem ajánlom. :S

Legalábbis amiket olvastam, azok alapján biztos hogy nem...Én a helyedben inkább keresnék egy nyelvi tagozatos gimit, és később OKJ-n kitanulnék egy szakmát. :)

Terveim szerint legalábbis ezt szeretném. :D

De ha nem akarsz gimi után 1-2 évet rátanulni OKJ-n, akkor szakközepet válassz.

2013. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:))

Egyébként,a Színyeiben van két normális(ez fontos) ismerősöm, és ők imádják,ezért gondolkoztam rajta.:)

Mindenképpen szeretnék főiskolára menni, szóval tényleg nem a szakma lenne a fontos(bár nem lenne rossz egy kis alapozás),hanem a nyelvtanulás.

Mellesleg minden iskolát megnézegettem Budapesten,és ezeken kívül egyik sem tetszik.:D

2013. okt. 19. 18:26
 5/8 anonim válasza:

Szia!:)

Gundelbe járok, idegenforgalmi szakra:) És én imádom! Szakmai szempontból is nagyon jó, nyelv szempontjából is szuper és szerintem a légkör is nagyon jó. Lehet h leppukkant egy kicist (na jó, nagyon :D ) de szerintem ez nem számít. Ja és egyáltalán nem vészesen szigorú:))

2013. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!:))))

Nem lesz nyílt nap?:o

2013. nov. 12. 13:38
 7/8 anonim válasza:

De lesz, november 20, 28, és dec. 4 asszem

[link]

2013. nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De ez csak tajekoztato:o arra megyek szerdan!:)
2013. nov. 16. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!