Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Beszámít a 2 félév költségtérí...

Beszámít a 2 félév költségtérítéses időszak?

Figyelt kérdés
Mikor 3 éve egyetemre jelentkeztem csak költségtérítésre vettek fel, 1 évig annak kellett maradnom, átvettek utána szépen államira ahogy kell, tehát a 3 év BA képzésem alatt 1 évig költséges voltam, 2 évig államis. A kérdésem! Most újra elkezdek egy másik BA szakot, tudom, hogy ha már van egy BA diplomám akkor a másik már fizetős, de mivel egy évig költséges voltam, vajon lehet azt, hogy most meg egy évig államis legyek és utána két évig költséges?
2011. szept. 23. 08:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem.
2011. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

őszintán


én már mindenfálét hallottam


pl azt h megvan az a 2 féléved de duplán számítják


tehát gyakorlatilag 1 féléved van még államis lehetőséged


de ez biztos h 2 azonos szintű diplomád nem lehet államis


(2 BA, vagy 2 MA)



viszont esetleg FSZ képzésre még mehetsz



meg mesterképzésre

2011. szept. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

*őszintén


*mindenfélét

2011. szept. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

És akkor mi van a 14 félév államilag támogatottsággal?

mert így csak 4 támogatott féléve ment el.

A többi 10-et mesterképzésre meg FSZ-re tudja csak elhasználni? Mert az is csak kb. 8 félév.

2011. szept. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

12 félvet támogat az állam


nem 14et

és igen az elveszik


mert tényleg nem lehet 2 azonos szintű diplomája ingyen


sajnos nem igazságos de ez van

2011. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

"12 félvet támogat az állam


nem 14et"


Ez nem teljesen így van.

1) Egységes osztatlan képzésnél a támogatási idő max. 2 félévvel megnő, ha legalább tíz féléves a képzés.

2) Az adott képzéshez rendelkezésre álló támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje. Tehát hiába van 12 féléved, egy 6-7 féléves képzést max. 8-9 félévig csinálhatod támogatottan.

2011. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

[link]


végefelé van a lényeg

2011. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban korábban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal a megkötéssel, hogy aki államilag támogatott képzésben valamely képzési ciklusban abszolutóriumot szerzett, ugyanabban a képzési ciklusban nem vehet részt államilag támogatott képzésben.


Akik a jelentkezést megelőzően folytattak már felsőoktatási tanulmányokat...

- ...és a jelentkezést megelőző képzés államilag támogatott, de a jelentkező még nem szerzett abszolutóriumot, az - amennyiben a támogatási idő felhasználására vonatkozó rendelkezések alapján a támogatási időt még nem használta fel - jelentkezhet államilag támogatott képzésre akár ugyanabban a képzési ciklusban is, azonban ebben az esetben a korábban igénybe vett államilag támogatott félévek levonásával számított ideig lehet az új képzésben államilag támogatott.

- ...és a jelentkezést megelőző képzés államilag támogatott, de a jelentkező már szerzett abszolutóriumot, ugyanabban a képzési ciklusban a jelentkező akkor sem vehet részt újabb államilag támogatott képzésben, ha a támogatási idő felhasználására vonatkozó szabályok alapján az adott képzésre rendelkezésre álló támogatási időt nem használta fel. Ez azonban nem zárja ki azt, hogy - amennyiben a jelentkezőnek még maradt a támogatási idejéből, azaz a 12 félévből - másik képzési ciklusra jelentkezzen, államilag támogatott képzésre. Tehát abban az esetben például, ha a hallgató abszolutóriumot szerzett valamely államilag támogatott alapképzésen, csak mesterképzésen vagy felsőfokú szakképzésen folytathat tanulmányokat államilag támogatott formában.

- ...és a jelentkezést megelőző képzés költségtérítéses, az abszolutórium megszerzésétől függetlenül jelentkezhet bármely képzési ciklusban államilag támogatott finanszírozási formára



kiszedtem a linkből a lényeget

2011. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

és a jelentkezést megelőző képzés költségtérítéses, az abszolutórium megszerzésétől függetlenül jelentkezhet bármely képzési ciklusban államilag támogatott finanszírozási formára



itt az a kérdés h ez akkor érvényes ha végig költésgtérítéses voltál vagy akkor is ha volt x (jelen esetben 2) költségtérítéses féléved...


de sztem az számít ami az utolsó félévben voltál


ha államis voltál akkor nem jelentkezhetsz államira

2011. szept. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"ha államis voltál akkor nem jelentkezhetsz államira"


Pontosan.

2011. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!