Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi igazgatás alapszak...

Nemzetközi igazgatás alapszak mely egyetemeken van? Melyikre lenne érdemes menni?

Figyelt kérdés

2013. okt. 26. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint jelenleg három egyetemen van ez a szak:

Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar

Széchenyi István Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar

Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közigazgatás-tudományi Kar

Én a Pázmányon vagyok másodéves. Egyenlet dolog, ami a PPKE ellen szól, hogy fizetős (195 000/félév) és hogy eléggé lecsökkentették a keretszámokat (130>40) a NKE javára. Amiért viszont érdemes a Pázmányra járni, az az, hogy utána rengeteg kreditet beszámítanak, ha jogász képzésre jelentkeznél.

2013. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! Őszintén szólva még soha nem hallottam a Pázmányról. :) Jó egyetem? Mennyi pont kell hogy felvegyenek? Milyen maga az oktatás? Bocsi a sok kérdésért, csak szeretnék jó egyetemet választani. Hát én a nemzetközi igazgatás, nemzetközi tanulmányok között vacillálok.
2013. okt. 27. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok vallásos, de nekem abszolút megtetszett (van egy-két egyházhoz kapcsolódó tárgy, de csak az első évben). Sok olyan jogásszal találkoztam, akik az ELTE-ről jöttek át és nem voltak valami túl jó véleménnyel az ottani képzésről. Az oktatók nagyon képzettek a saját szakterületükön. Idén szeptemberben 352 volt a ponthatár és 45 embert vettek fel. A tárgyak döntő többsége jogi dolgokkal foglalkozik, de van köztük közgazdasági és történelmi vonatkozású is

[link]

Véleményem szerint ezzel sokkal jobban jársz, mint a nemzetközi tanulmányokkal, de ugyanakkor szerintem ehhez a diplomához kell egy másik is, hogy komolyabb egzisztenciád legyen a munkaerőpiacon (a jogászt javasolnám, elvégre rengeteg tárgyak beszámítanak, ha az alapszak után jogász képzésre mész). Ha bármi egyéb kérdésed van, írj nyugodtan :) .

2013. okt. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) azt hogy érted, hogy az alapszak után jogász képzés a legjobb? mármint mesterképzésként lehet megcsinálni a jogit vagy lehet szakosodni?
2013. okt. 28. 09:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet szakosodni, de akik a mesterképzésre (Európai és Nemzetközi Igazgatási) járnak, azok nincsenek valami nagy véleménnyel róla. A jogot úgy értettem, elkezdeni, mint egy másik szakot, mivel ez a két szak együtt nagyon jó kombináció, de a jog nélkül a Nemzetközi Igazgatási diplomával nem olyan könnyű jó munkahelyet találni.
2013. okt. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mondjuk elkezdem a nemzetközi igazgatást és keresztfélévvel még mellette a jogot. :) bár nem tudom mennyire lehet ezzel elhelyezkedni egy angolszász területen.. köszönöm a segítséged!
2013. okt. 29. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!