Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnöknek megérné tanulni...

Építőmérnöknek megérné tanulni, vagy inkább gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Matekból, és fizikából jó vagyok, és a BME-re szeretnék menni. Vagy ha nem is oda, Pestre mindenképp.

Most vagyok végzős és eddig a gépészmérnöki szakra akartam menni, de most a napokban nézegettem a többi kart, és az építőmérnök nekem nagyon megtetszett.

Láttam itt is vannak különböző szakosodások, engem az Infrastruktúra érdekelne.


Vélemények, esetleg tapasztalatok vannak e téren?

Ha építőmérnöknek tanulok, később lesz biztos állásom?

Azt hallottam, hogy gépészmérnökként nagyon jó esélyekkel ellehet helyezkedni...


2013. okt. 27. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármivel el lehet helyezkedni, ha jó vagy a szakmádban.

Nekem egyik gépész haverom fél éve alatt nem talált munkát, nyilván nem is úgy végzett, hogy ő olyan jó volt belőle, mindenből megvolt a kettes és azzal megelégedett. Viszont műszaki menedzserként egy másik haveromat azonnal felvették végzés után egy céghez és elég szép fizetést kap kezdőként....

Hiába mész gépészre, ha az építőmérnök jobban érdekel és abban jobb tudnál lenni. Meg BME-n gépészmérnök...hát nem is tudom. Besz@rsz mire elvégzed, de ha képesnek érzed magad akkor miért ne....de akkor nem sok szociális életed lesz az elkövetkező években abban is biztos lehetsz....ha meg menetközben jössz rá, hogy mégsem akkor meg elvesztegettél pár évet. Egyébként az építészmérnök úgy hallottam keresettebb mint az építőmérnök, talán inkább abban gondolkodj. :)

2013. okt. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem értek egyet az elöttem szólóval. Igen is lesz magánéleted ha a BME-re mész. Nyilván lesznek olyan hetek amikor megszakadsz, de lesznek mikor nem! Kolis élet nagyon jó, jó bulik vannak. Meg kell találni a "csak buli" és a "csak tanulás" közötti utat, és úgy tudod elvégezni hogy élvezni is fogod. Ha érdekel amit tanulsz persze..mert anélkül lehetetlen.
2013. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom,az előttem szóló ember melyik karra jár,de építőn nekem nem volt életem az 1. évben,igaz napi 3 óra utazás volt mellette.Az meg,hogy az építő könnyebb-e esetleg a gépésznél..Hát ezt csak az tudhatja,aki mindkettőbe belekóstolt.Hidd el,nem könnyű.Tényleg ami érdekel,arra menj.Én az építőt egyre jobban szeretem,csak ajánlani tudom.
2014. júl. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Tisztelt előző.

Egyetem mellett 5 percre van a kolim. +3 óra szabad idő veled szemben :)

Komolyra fordítva: Csinálni kell amit kell. Tudni kell mikor szabad szórakozni és mikor nem. Vannak hetek mikor belefér a buli buli hátán, de a 13-14 héten pedig van, hogy szarni sincs idő kimenni.Bocsánat a kifejezésért :)

2014. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!