Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Gépészmérnök szakra...

BME Gépészmérnök szakra szeretnék menni. Miből és milyen szinten kell érettségiznem?

Figyelt kérdés
Mindent írjatok le, a kötelezőket is, mert nem vagyok képbe nagyon érettségi téren, 10.es vagyok, csak elgondolkoztam és felmerült bennem ez a kérdés.

2013. okt. 5. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

felvi.hu

maximálisan kielégítő választ ad a kérdéseidre.

2013. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

felvi.hu-n le van írva, mikkel lehet jelentkezni rá, de bármilyen mérnökszakra is általában a matek-fizika az, amivel a legjobban jársz. Ha tudsz, emelten, egyetemen úgyis meg kell majd tanulnod azt az anyagot.


[link]

2013. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kösz!

Akkor maradok a matek, fizikánál, esetleg még biológia.

És mik azok, amik kötelezőek, vagy nincsenek ilyenek?

2013. okt. 5. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Ne legyél már ilyen életképtelen, az orrod elé van rakva egy link, csak rá kéne kattintanod és máris megtalálnád a választ a kérdésedre.

Ilyen mentalitással még csak a BME közelébe se gyere, mert megesznek reggelire és megspórolsz magadnak 1-2 félévet.



Amúgy pedig matek-fizikával gyere, a biológiát meg felejtsd el!

2013. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
csak lehet kíváncsi a véleményetekre szerintem...
2013. okt. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Véleményt nem kérdezett, csak tényeket, arra meg ott a link...
2013. okt. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én matekból tettem emelt szintűt, fizikából csak középszintűt, mivel volt nyelvvizsgám, de azt is emelt szinten tanultam.

Ez jó stratégia volt.


A biológia elég hülye ötlet, ha a gépészkarra akarsz jönni.

Már az első 1-2 félévben kell a jó fizika alaptudás.

Ha az informatika jobban megy, mint a fizika, azt is érdemes lehet választani.

2013. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz! Akkor gondolom szerintetek is fakultációra matek, fizikát válasszak majd.
2013. okt. 12. 14:13
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A lényeg hogy a pontgyüjtésre koncentrálj, mert a "legjobbakkal" kell versenyezned, akik a felvétel kedvéért hajlamosak tisztességtelen eszközökhöz nyúlni, tedd te is ezt. Hamis nyelvvizsgapapírok, józsefvárosi rokonokhoz bejelentés stb...
2013. okt. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!