Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest V. ker. Hild József...

Budapest V. ker. Hild József Általános Iskola vélemények?

Figyelt kérdés
Aki nem körzetes, mennyi az esélye? Van felvételi? Tanórákon kívüli foglalkozások? Mennyire erős? Német nyelvből hány % tesz középfokú nyelvvizsgát nyolcadik év végére? Matematika osztálya milyen? Bármilyen info érdekel, ami a sulival kapcsolatos!

2013. okt. 29. 15:11
1 2
 1/12 anonim válasza:
Kár, hogy nem írt senki. Én is érdeklődtem volna :(
2014. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos nem válaszoltak.... pedig még mindig érdekel. Ha esetleg Te megtudsz valamit, kérlek írj rám.
2014. febr. 17. 15:34
 3/12 anonim válasza:
72%
szia én 2 évet jártam oda és szerintem egy közepes iskola, a tanárok némelyike nem végzi megfelelően a munkályát......
2014. júl. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Szia! Jó néhány éve járok a Hildbe, ha még aktuális, akkor remélem segítségedre leszek.

Osztálytársaim háromnegyede nem körzetes, szóval elég sok. A felvételiről nem tudok, te jönnél vagy gyermeked? Elsőben az ilyen alap dolgokat kérdezik, játékos foglalkozások, valamilyen szinten akár felvételinek is mondhatjuk, de semmi komoly (legalábbis nálam csak ennyi volt). Év közben sincs felvételinek nevezhető teszt, vagy bármi, legfeljebb a jegyeket nézik. Nincs túl sok foglalkozás tanórákon kívül, szolfézs, zenetanulás, kosárlabda, hittan, karate vagy rocki ami így hirtelen eszembe jut. Az én átlagom 4-es és 5-ös között van jelenleg, de őszintén szólva nem annyira erős az iskola. Ha órán odafigyelsz, otthon már csak a leckével kell "bajlódni", a tananyagot elég csak átnézni, átismételni párszor.

Mivel angol nyelvet tanulok, erre a kérdésre nem tudok válaszolni. Ez igazából gyerektől és tanártól is függ, a német tanárok viszont tudtommal jók.

Mint matek osztályos csak annyit tudok mondani, hogy nekem megfelelő. Nem tudom mihez hasonlítani, mérni, számomra se nem megterhelő, és nem is unalmas.

A közösség megoszlik, az osztályban is van pár olyan gyerek akit legszívesebben elküldenék melegebb éghajlatokra, ahogy a folyosón is találkozok egy-két ilyen emberkével, a "nagymenők" és szépen kifejezve, a hajcsavaró "cicák". Ezzel ellentétben a hangulat nagyon jó, a tanév eseménydús. Néhány tanár valóban nem a legtekintélyesebb személy, akinek az óráján bármit lehet csinálni, de tanulni ennek ellenére lehet, és szükséges. Ha bármi egyéb kérdésed van, nyugodtan tedd fel, próbáltam rövidre fogni magam, hátha már nem szükségesek az infók :D Végül amúgy mi lett?

2014. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
55%

Kedves kérdező!

Én negyedikes koromban kerültem oda vidékről, tehát a "nemkörzetesek" is mehetnek oda. Ez a körzet dolog csak a nyári tábornál érdekes, mert a körzetieknek olcsóbb.

Mint mondtam negyedikben kerültem oda. Mivel jó tanulmányi és versenyeredményeim voltak, csak egy "próbanapot" kellett végigcsinálnom. Egyébként az ötödikben érkezett osztálytársaimnak nem volt próbanap.

Tanórán kívül nem sok foglalkozás van, hétfőn-szerdán akrobatikus rock and roll, kedden-csütörtökön fashion dance és karate, szerdán sportkör és agyag szakkör van.

A Hild az V.kerület legjobb sulija a kerületi versenyek alapján. A Bolyai csapatversenyeken és a Zrínyi matematikaversenyen is jó helyezéseket szoktak elérni.

Sajnos angolos vagyok, így németből nem tudok segíteni.

A matematika osztály egyben angol nyelvű osztály. Annyi az egész, hogy egy héten nem négy, hanem öt matekóra van.

Az iskola jól megközelíthető, 2-es villamos, a 2-es metró, a 9-es, és a 15-ös busz is nem messze áll meg.

Minden évfolyamon két osztály van:

-az "A" a német osztály

-a "B" pedig a matek-angol osztály.

Remélem, fel tudod használni a válaszom, és nem késtem el a válasszal.

Ha van még kérdésed, szólj!

2015. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A világ legjobb sulija. A tanárok jók, nagyszerű a közösség, jó a hangulat.
2015. nov. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat. Végül a saját körzetes sulinkba mentünk. Őrült tempóba haladnak így is, örülök, hogy nem bonyolítottam túl. Kislányom nagyon jól érzi magát. Sok sikert kívánok Nektek!
2015. dec. 7. 20:25
 8/12 anonim ***** válasza:
11%

Nekem a Hildben az volt furcsa, hogy a tanító néni kizárólag bizonyos munkanapokon délelőtt: 8,30 órakor volt hajlandó szóba állni velem, és csak személyesen!

Természetesen, minden szülői értekezleten jelen voltam, mivel ez 16,30 órakor volt, tehát munkaidő után, de az értekezleten vagy az után nem volt hajlandó beszélni a gyermekemről. Telefonon is hiába érdeklődtem. Azt mondta, hogy ha érdeklődni szeretnék, jöjjek el azon a bizonyos napon – 8,30 órára, és akkor beszélhetünk. Elmondtam neki, hogy ekkor dolgozom, nem tudok szabadulni, de délután talán elengednek korábban… Erre azt válaszolta, hogy nem lehet, ő délután inkább szeret haza menni!

A munkahelyemen ettől kiborultak, és azt mondták, hogy ilyen nincs, munkaidőben nem várhatja el egy tanító néni, hogy a szülő elhagyja a munkahelyét, és elmenjen az iskolába azért, mert a tanító néninek ez így tetszik. Mivel nem engedtek el, nem mentem el…

Sajnos a gyermekem 2-3 hónap múlva szólt, hogy a tanító néni folyton megalázza azokkal a megjegyzésekkel, hogy „a szülők nem érdeklődnek róla, nem törődnek vele, mert nem járnak hozzá a fogadóórára, stb.”

Elgondolkodtam azon, hogy panaszkodjak az iskolaigazgatónak, de ezt nem tettem meg. Sajnos a szülők ki vannak szolgáltatva a tanároknak. Nem mernek szólni, mert félnek a tanárok/tanítók bosszújától. Én is féltem.

Mivel a tanító néni továbbra is megalázta a gyerekemet, aggódni kezdtem, hogy esetleg valamilyen probléma lehet, ami miatt négyszemközt akar velem beszélni. A munkahelyemen a főnököm elengedett, de csak úgy, hogy ki kellett, hogy vegyek egy nap szabadságot!!!

Szóval: ráment egy teljes nap szabadságom!

Elmentem, és az üres tanáriban elégedett, öntelt, győzedelmes mosollyal várt a tanító néni. Megkérdeztem, hogy milyen probléma van a gyerekemmel, miért kellett, hogy eljöjjek.

Erre halál nyugodtan közölte, hogy – nincs semmilyen probléma.

Nyájasan közölte, hogy a gyermekem nagyon rendes és jól tanul, minden rendben van vele. Ezután elhallgatott, csak nézett - és várt.

Én is vártam, és közben az járt a fejemben, hogy most miért vagyok itt? Mit is akar?

Végül kedvesen megkérdeztem, hogy – mivel előfordult, hogy a gyermekem valamelyik tantárgyból hármast kapott – miben segítsek neki, hogy jobban tanuljon?

Erre a tanító néni, most már ingerülten, közölte, hogy – semmit, jó neki a hármas! Ezután idegesen felállt és indulatosan – elköszönt!

A gyermekemet ezután sosem kedvelte, és hallottam, hogy nagyon rosszindulatú pletykákat terjesztett az iskolában a gyermekemről és rólam, de szerencsére – hamarosan nyugdíjba ment, aminek nagyon örültünk!

A szülők közül voltak olyanok, akik megsúgták, hogy azon a napon a tanító néni, amikor elhallgatott, és csak nézett – mire várt – de ezt nem írhatom ide, mert ez, ha esetleg nem tudjuk bizonyítani - rágalmazásnak számít….

2016. jan. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
33%
Hát igen... Tényleg vannak ott elég érdekes tanárok, de a sulinak magának azért van egyfajta jó hangulata.
2016. jún. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
52%
Nagyon rossz iskola! 4 éve járok oda. A tanitás közepes a közösség pedig nagyon rossz. Volt rendőrségi ügye egy pár gyereknek. Nem igazán ajánlom, viszont az irodalom tanár nagyon jófej. 🙂
2016. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!