Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ZMNE vagy BME? Ti hogy döntené...

ZMNE vagy BME? Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
Matekszakos lány vagyok, fizikafakttal, és mérnöknek készülök, viszont nem tudok dönteni, hogy ZMNE-re menjek hadtechnikai mérnöknek vagy BME-re gépészmérnöknek. A valódi tervem az volt, hogy ZMNE-re megyek fentebb említett szakon BSc-re, majd a BME-n elvégzem a gépészmérnöki MSc-t. Ez lehetséges? Ti hogy döntenétek?

2013. okt. 31. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Gépész végzettség mérföldekkel általánosabb és közkedveltebb végzettség Magyarországon meg külföldön is, tehát egyértelmű ilyen szempontok figyelembe vételével, mint amiket írtál, hogy melyik.
2013. okt. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nem lehetséges, hogy ZMNE-n elvégezzem a BSc-t hadtechnikai mérnök szakon, és utána jelentkezzek át BME-re gépészmérnöki MSc-re?
2013. okt. 31. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a BME-re nem igen vesznek fel senkit MSc-re máshonnan. Aki ott volt BSc-én az könnyen mehet MSc-re, de aki máshonnan jön, annak valamit nagyon különlegeset kell mutatnia a bizottság előtt, hogy legyen esélye a felvételre.
2013. nov. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták hogy ugyanazt kellene tudni. Mindenesetre tény hogy msc-re csak ritkán vesznek át embereket.
2013. nov. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
most csak általánosságban beszéltek,hogy ritkán kerülnek be msc-re máshonnan,vagy kifejezetten a gépészről? mert fizika msc-re pl az eltéről is sokan,könnyen bejutottak. (persze lehet,hogy a ttk kivétel,mert oda nem jelentkeznek annyian,mint a vikre pl)
2013. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdés a BME-gépész MSc-ről szólt, ezért arról. Én máshol tanulok gépész BSc-én és korábban megfordult a fejemben, hogy BME-én folytassam az MSc-ét, hogy több helyről legyen végzettségem, aztán meglehetősen utána jártam a dolognak hivatalos információk meg ismeretség révén. A hivatalos részének is meg a valóságnak.


A hivatalos rész szerint a felvételin pontok szerint történik a besorolás, melyek állnak BSc-és tanulmányi átlagokból meg felvételi elbeszélésből plusz szakmai meg tudományos tevékenységekből. A korábbi ponthatárok olyanok voltak, hogy gyakorlatilag zseninek kell lenned, mert 4 egész fölötti átlag kéne úgy zusammen meg felvételi elbeszélésen közel max pontot kéne kapnod minden szempontra.

A valóság meg az, hogy aki máshonnan jött és esetleg 4-es fölötti átlaga(amit csak legendákból sem hallottam hogy van ilyen, bár biztos van csak szó szerint néhány ember lehet ilyen egy egyetemen), annak nyilván nem fognak a felvételi elbeszélgetésen max pontokat adni, mert nem volt korábban bme-és. Aki meg bme-és az meg mérföldekkel könnyebben bekerül valahogy. Tehát röviden valahogy így néz ki a helyzet.

Úgyhogy egy Tony Stark-nak kéne lenni, hogyha valaki máshonnan szeretne oda menni gépész MSc-re vagy még ismeretség játszhat vagy zseni vagy.

2013. nov. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen,gépésznek sokan akarnak menni,szóval nem könnyű. Amúgy valahogy ez logikus,hogy a saját intézményében tanított diákokat preferálják,de szerintem ez máshol is így van,mert azokról tudják,hogy mit tanultak,és mit tudnak már (meg félig meddig kollegák). Ezt én is elvárnám,ha a saját egyetememre szeretnék jelentkezni msc-re.

Visszatérve a kérdéshez:

Szerintem megpróbálhatod a bme gépészt,de ha te jobban akarod a hadtechnikai mérnököt,akkor menj arra. Ha meg mindenképp akarsz msc-re menni utána gépésznek,akkor vagy alapból gépészre menj bme-re,vagy gondolkozhatsz külföldi gépész msc képzésen is. Mindenesetre én azt vallom,hogy nem érdemes más szakra menni msc-n,mint amit bsc-n tanul az ember. (nem tudom,hogy itt a hadtechnikai mérnök mennyire fedi a gépészmérnöki szakot,de biztos nem teljesen fedi le)

2013. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!