Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is érdemesebb...

Szerintetek is érdemesebb lenne gimibe mennem? 13/L

Figyelt kérdés

Hetedik osztályba járok.

Jó tanuló vagyok, bár matekból síkhülye, de megpróbálok rágyúrni.xd Amúgy a humán tantárgyak elég jól mennek, bár egyiket sem szeretem. A tanulással sosem volt bajom, könnyen megtanulok mindent. Fogalmam sincs, mi szeretnék lenni. Ezért is értelmesebb lenne gimibe mennem. Szerintetek? Bár apáék a szakközepet ajánlják... meg a tanárok is sztárolják orrba-szájba a szakközépiskolát, aminek nem vagyok ellene, de nem is tudom...



2013. okt. 31. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút időpazarlás gimnáziumba menni. Én kitűnőként jöttem közgazdasági szakközépiskolába, és életem legjobb döntése volt, mert ezekhez a dolgokhoz, amiket mi tanulunk, érteni KELL.

Hamár gimibe mész legalább kéttannyelvű tagozatot válassz, talán annak van a legtöbb értelme..

2013. okt. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, jó lenne a szakközép is, de egyszerűen fogalmam sincs, mi akarok lenni. Semmihez nem értek.:D Ami gáz, mert 1 évem van kitalálni, hogy úgy kábé mi az ami érdekel.
2013. okt. 31. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha legalább azt tudod, hogy utána egyetemre akarsz menni, akkor én inkább a gimnáziumot ajánlanám. Egy jó gimnáziumból bármerre vezethet az út. Persze nem azt mondom, hogy szakközépiskolából nem vesznek fel senkit egyetemre vagy nem tudja elvégezni, de azért egy picit mégiscsak könnyebb gimnáziumból indulni. Viszont ha nincs tervben középsuli utánra a továbbtanulás, akkor vagy eldöntöd most, hogy mi szeretnél lenni és irány egy szakközép, vagy szintén marad a gimi.
2013. okt. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs azzal, hogy 13 évesen fogalmad sincs arról, hogy mi akarsz lenni, én 20 évesen se tudtam. Utána derült ki, hogy mi az a terület amit szeretek és jó is vagyok benne. A karrierem során még pár területen kipróbáltam magam, volt ami totál zsákutca, de legalább 3 hét után kiderült, hogy nemcsak béna vagyok benne, de utálom is... Most viszont azt csinálom amit szeretek és jó is vagyok benne.

De 13 évesen fogalmad se lehet arról, hogy logisztikai ügyintéző vagy Financial Analyst akarsz lenni egy SSC-ben... :-)


Ha nincsenek komoly továbbtanulási terveid (pl egyetem), akkor mindenképp a szakközepet javaslom, mert ha nem, 18 évesen ott állsz egy érettségivel és az úgy önmagában túrót se ér. Max ha csini vagy és beszélsz nyelveket, akkor felvehetnek recepciósnak, vagy mehetsz árufeltöltőnek a tescoba.

Ha pedig utána el akarsz érni valamit, akkor mehetsz ilyen-olyan OKJ-s képzésekre.


Egy jobb szakközépben viszont szerezhetsz valami szakmát, amivel suli után elhelyezkedhetsz. Ha pedig útközben rájössz, hogy ez azért mégsem annyira tetszik, meló mellett még mindig járhatsz képzésekre és bármikor válthatsz szakmát. Vannak akik 30-40 évesen kezdenek valami újba.

Szóval ha ennyire bizonytalan vagy, akkor inkább szakközép. Ha pedig útközben kitalálod, hogy mégis fősulira mennél, a szakközép után még mindig megteheted.

2013. nov. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kerlek meseljetek arrol, hogy pl. egy kozgazdasagi egyetemen mennyire segit az etika, enek, filozofia ora az alapozo tantargyak helyett. Ha nem tudod mi akarsz lenni, akkor menj gimnaziumba, de konkret tervvel szakkozep.
2013. nov. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én infós szakközépbe jártam és infóra is mentem tovább az egyetemen. Annyit mondok, hogyha nem infós szakra jártam volna középiskolába, akkor már régen kitettek volna az egyetemről, vagy bukdácsolnék mindenből...
2013. nov. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Szeretnék továbbtanulni egyetemen, mindenképpen. Csak ha nem vesznek fel, akkor nagy a gáz, mert mit kezdek majd egy érettségivel?:/

De jövőhéten pályaválasztó, szóval mindenképpen megyek anyával.:)

2013. nov. 1. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!