Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemesebb lenne másik egyetem...

Érdemesebb lenne másik egyetemre mennem?

Figyelt kérdés
16 éves koromban programozó szerettem volna lenni. Elkezdtem járni info faktra, letettem egy előrehozott érettségit középszinten, az nagyon jól sikerült, de amikor elkezdtem tanulni a programozást az emelt szintűhöz, rájöttem, hogy sokkal gyengébben megy, mint a többieknek, ráadásul utáltam is. Azért programozó apukám segítségével megtanultam rengeteg sírás és küzdelem árán megtanulnom, az emelt érettségit 4-esre (54%) tettem le. Rájöttem, hogy ez nem nekem való és inkább valami élő dologgal szeretnék foglalkozni. Úgy döntöttem, hogy kerttervező leszek, fel is vettek az egyetemre, ősszel kezdek. Közben kitaláltam, hogy elmegyek nyári munkára és ha már kerttervezőnek fogok tanulni, akkor valami növényekkel kapcsolatosat szeretnék csinálni. Kaptam is munkát egy kertészetben. Nagyon fárasztó fizikai munka volt, ráadásul minden nap hajnali 4-kor kellett kelnem. A kollégáim között több diplomás kertész is volt, akik pont ugyanazt csinálták, mint én: gyomláltak, öntöztek, füvet nyírtak havi 120-ért, nem pályakezdőként, hanem 10-15 év után. Egy programozó ennél pályakezdőként is jóval többet keres (2-3 szorosát), ráadásul hiány van belőlük, simán találnék munkát bárhol a világon. Nevelőapám ismer valakit a Microsoftnál és hosszan ecsetelte, hogy miket mesélt az az ismerőse a fizetésről, munkakörülményekről és hasonlókról. Olyan dolgokat mondott, amiről a legtöbb magyar munkavállaló csak álmodozhat. Viszont a kertész szakmától mindenki óva intett, a munkahelyemen is azt mondták, hogy a szakma teljesen telített, egyetemi végzettségének megfelelő állást csak az talál esetleg, akinek megvannak a kapcsolatai, amúgy ugyanazt csinálják, mint a szakmunkások. Talán külföldön, főleg Angliában lehetnek jó állások, pár éve, mikor Angliában jártam, azt mondta az idegenvezető, hogy ott van kereslet a kertészekre, de igazából nem ismerem az ottani helyzetet, nem akarok pofára esni, meg ha nem muszáj, nem költöznék külföldre. Nagyon elgondolkodtam, hogy az első adandó alkalommal átmegyek programozó szakra, a pontszámaim alapján idén fel is vettek volna, kb. 50 ponttal szereztem többet, mint az idei ponthatár volt. Csak ugye az a baj, hogy utáltam a programozást. Mondjuk az emlékek azért megszépítik és visszagondolva voltak olyan időszakok, amikor élveztem. Pl. amikor tavaly nyáron teljesen egyedül voltam egy hétig egy vidéki nyaralóban, minden nyugis volt, semmi más dolgom nem volt, mint az emelt érettségire készülni, akkor egész érdekes volt megoldani a feladatokat. És nem azért élveztem, mert unatkoztam egyedül, el tudtam volna magamat foglalni, volt net és vittem magammal rengeteg jó könyvet meg ott voltak az állatok is az udvarban, hanem tényleg élveztem a programozást, mint valami rejtvényfejtést vagy logikai játékot. Lehet, hogy az utálatom abból fakadt, hogy rosszabbul ment, mint az osztálytársaimnak, vagy az éjszakába nyúló korrepetálást nem szerettem, esetleg az idegesített, amikor már 3 órája kerestem, hogy mi a hiba a programomban és közben tudtam, hogy annyi mást is kéne tanulnom. Lehet, hogy élvezném is, ha ez lenne a munkám és nem kéne 500 más dologgal foglalkoznom, hanem legalábbis munkaidőben csak ezzel törődhetnék és ott lennének a munkatársaim, hogy csapamunkában oldjuk meg a feladatot. Ha tényleg tervezhetnék kerteket és tudnám, hogy nem diplomás szakmunkás leszek, akkor szívesebben lennék kerttervező, de így nem vagyok biztos benne. Amúgy mindenképpen vállalkozó akarok lenni, nem alkalmazott, ezt már 12 éves korom óta tudom és általában amit egyszer a fejembe veszek az sikerül is, egyetemre csak azért megyek, hogy legyen B terv is. Szóval ha minden jól megy, nem fogok a szakmámban dolgozni. Ti mit tennétek a helyemben? Programozó vagy kertész? Esetleg valami üzlettel, marketinggel kapcsolatosat is szívesen tanulnék, sokat olvasok ilyenekről és érdekel is, ha meglátok egy reklámot, rögtön kielemzem. :) És hogy lehet átmenni másik egyetem másik szakára és mikor? És ez ingyen lenne? Ja, és a matek elég jól ment a gimiben, értettem és szerettem is, csak az volt a baj, hogy a tanár iszonyat sok feladatot bezsúfolt a dogákba, én meg alapjáratban nagyon lassú vagyok mindenben, nem csak matekban és ritkán tudtam a kiszabott idő alatt megcsinálni a feladatokat, meg gyakran figyelmetlen is voltam és emiatt is sokat hibáztam, ezért csak 3-4-eseket hoztam haza, de megvolt év végén a négyes. Nem jártam emelt matekra, ezért lehet, hogy sok mindent nem tanultam meg, ami info szakon kell.
2011. júl. 29. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked kell tudnod. Ha tényleg nem megy annyira jól a programozás, bármennyire is hiány van, bármilyen vonzóak is a fizetések, nem fogsz tudni megélni ebből.
2011. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Arra nincs esély, hogy az egyetem alatt belejövök?
2011. júl. 29. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Van rá esély. Más kérdés, hogy amit emelt szintűre tanultál, az lófütty ahhoz képest, ami később várna rád.
2011. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy tényleg valami üzlettel kapcsolatosat kéne tanulnom. Milyen lehetőségek vannak?
2011. júl. 29. 17:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Kertészetről annyit, hogy...

Nagynéném öccse diplomás kertépítő mérnök (vagy mi a szösz a pontos megnevezése). Volt Amerikában 2 évig, sehova nem kellett, hamburgert árult. Hazajött. Most Angliában van, sehova nem kell, a barátnője tartja el. Szóval az nem életbiztosítás, hogy majd külföldön sikerül vele elhelyezkedni. Ismerős szintén kertészetin végzett, diplomás munkanélküli 2 éve és a postán dolgozik. Na ennyire nincs rájuk kereslet...

Én jogra jártam (nem jogász), utáltam, de tény, hogy ezzel jobban el tudok helyezkedni, mint szociális munkásként ami szerettem volna lenni. És a végére egész belerázódtam :) Most büntetés-végrehajtási nevelőtisztnek tanulok.

2011. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

bocs, értelmetlenül írtam. :S

Szóval 2 éve végzett, diplomás munkanélküi volt most sikerült elhelyezkednie a postán.

2011. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez durva:(Mindenképpen ki kell valamit találnom. :(
2011. júl. 30. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!