Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolán/egyetemen mi az a...

Főiskolán/egyetemen mi az a HÖK? Valaki le tudja írni részletesebben, hogy kik ők és mit csinálnak, miről szól az egész?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 00:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A HÖK a Hallgatói ÖnKormányzat rövidítése, olyasmi, mint a DÖK a középiskolákban.


A tagjai általában különböző területekért felelősek, irányítják azt és hozzájuk lehet fordulni a kérdésekkel, problémákkal. Ők szervezik általában a hallgatói élet programjait is. Ha egyetemre jársz, menj oda egy HÖK-öshöz, és kérdezz rá nála, biztosan pontosan el tudja mondani, hogy az adott egyetem adott karán ez hogy működik, ki miért felelős, hogyan lehet bekerülni, stb. Ha pedig még középiskolás vagy, akkor ráérsz ezzel foglalkozni.

2013. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
29%
Én azt hozzátenném, hogy nagy általánosságban elég keményen (szélső)jobboldaliak, és mérhetetlenül korruptak. Csak nézz utána az egyes szervek vezetőinek. Nem ritka, hogy már 10 éve egyetemista és valahogy még mindig az állam pénzét viszi haza... ráadásul egy szakot nem végzett még el. Komolyan, ne érdekeljen ez a banda, ha csak nem politikusnak készülsz.
2013. nov. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Elég ha a nem is oly régi HÖK botrányok után nézel. Főleg Szegedről lehetett sokat hallani meg az ELTE-ről. Attól ezen egyetemek oktatása még nagyon jó - én is Szegedre készülök - de a HÖKösöket kilométerekre szeretném elkerülni, amennyire csak lehet.
2013. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És valami olyan szervezet nincs, ahol tényleg csak programszervezés, és a diákokkal való kapcsolatteremtés/segítség a lényeg? Mert ez engem kifejezetten érdekelne, de a politikától szeretnék távol maradni...
2013. nov. 1. 13:57
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Legjobb tudomásom szerint van a HÖK meg a HÖK.
2013. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szasz89 ***** válasza:
31%

#4

Hát a magyar iskolai rendszer nem a diákok segitéséről hires, nincs is rá külön szervezet, és sajnos kiutálnának a HÖKből ha neked ilyen célod van.

Külföldiekkel viszont tudod ezt tenni, mégha te nem is akarsz elutazni, csak az ideérkezőket rendezgetheted. Az IAESTE mérnökhallgatóknak van, a többieknek való nem jut eszembe.

Tájékozódhatsz az iskoládnál, mert elképzelhető, hogy üzemeltetnek pl. Rendezvényszervező Bizottságot, akik az iskolai rendezvényekért felelnek, ha jól értem, te pont ilyet szeretnél. Ők lehet, hogy várnak magukhoz segitőket.

Valahol van külön HÖK meg Staff és az utóbbinak nem célja diákképviselet, mint a HÖKnek és tudsz hozzájuk csatlakozni.


megj.: őszintén leirták előttem mi is valójában a HÖK, az első válasz igazából csak azt foglalja magában, hogy milyen jogcimen jöttek létre, mit kéne csinálniuk

2013. nov. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, ilyesmit szeretnék, köszi a valaszt:)
2013. nov. 2. 11:45
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk azért (ELTE TTK), azt kell mondani, határozottan a helyén van a HÖK.

Messze nem látok bele a működésükbe - nem tudom pl. mennyit keresnek ezzel -, de szakterületekre lebontva a hallgatók segítése (főleg korrepetálások, vagy mentorrendszer), illetve a rendezvényszervezés azért szépen működik...


Csúnya botrányok voltak, és nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja, ez is igaz, mégis:

mielőtt általánosítanál, nyugodtan keresd meg az érintett embereket, és hagyd nekik, hogy megmutassák, mit is érnek!

2013. nov. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Csatlakozok az utolsóhoz. Corvinus budai campuson sincs semmi hasonló, mint amiket annyira "állított" itt szinte mindenki.

Hidd el, megéri HÖK-ösnek lenni, de ahhoz hogy bekerülj, úgyis megfogod ismerni a vezetőiket, társakat, stb. - kiderül minden, ha nem tetszik hát nem csatlakozol. :)

2013. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
BCE-n nagyképűség uralkodik csak. Látszatsegítséget nyújtanak csak, és felveszik a havi 60 esetleg a 100 ezret a "munkájukért"...
2013. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!