Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan szerezhetnék egész...

Hogyan szerezhetnék egész éves felmentést testnevelésből?

Figyelt kérdés

Mielőtt még elkezdődnének a lehurrogós válaszok, előre szeretném leszögezni: nincs bajom a mozgással, sőt! Szeretek mozogni, mert tudom, hogy tettem valamit az egészségem érdekében. Ellenben a tesiórákkal igenis van bajom. Nem tudom, hogy ez mire vezethető vissza, de már általános iskola első osztálya óta gyűlölöm a tesiórákat, és mindig gyomorgörccsel megyek be órára (sőt, már az előtte lévő nap is azon idegeskedek, hogy másnap tesim lesz). Már csak két évig járok középiskolába, de nem szeretném, ha ez az idegeskedés tenné tönkre a gimis éveimet, ezért szeretnék megszabadulni az egyetlen zavaró tényezőtől, ami pedig a testnevelés óra.

Egyébként nem vagyok kövér vagy túlsúlyos, 179 cm-es magasságom mellett 74-75 kg vagyok.


Mit gondoltok, hogyan szerezhetnék egész éves (vagy kétéves) felmentést tesire?


18/f


2013. szept. 12. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gerincferdüléssel.

Népbetegség, 90%-unknak van, még ha nem is tud róla.

Egy próbát megér az orthopaedián.

Ha olyan a suli, tesiórán kívüli gyógytesire kell majd járnod (nekem anno heti kétszer 0. órában kellett, szörnyű volt felkelni olyan korán, ráadásul én nem is akartam az egészet, az orvos követelte, mert nagyon rossz a gerincem), ha nem, akkor talán órán kell majd kihagynod bizonyos mozgásformákat, pl. bukfenc, fejenállás, futás hosszú ideig, hasonlók.

Nekem anno általánosban írtak elő SZTK-s gyógytesiket is, amikre iskolaidőben kellett járnom, és beírták tesiórának, ha megmutattam a lepecsételt papírt.

2013. szept. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Scholiosis v. kyphosis
2013. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én pont ugyanígy vagyok ezzel... :/ Az ortopédiát megpróbálom én is!
2013. szept. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!