Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Miskolci Egyetemen van...

A Miskolci Egyetemen van korlátozva pl. egy Gépészmérnöki képzésének az elvégzéséhez egy maximális idő?

Figyelt kérdés
Én nappalin kezdtem, de időközben átmentem levelező képzésre. Az lenne a kérdésem, hogy ehhez van valamilyen időkorlát megszabva? Pl. ha 10 éven belül nem végzem el akkor eltanácsolnak..

2013. nov. 2. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
A korlát minden egyetemen egyforma, mert a felsőoktatási törvény szabályozza a kérdést. A képzési idő kétszerese ami a rendelkezésedre áll, ha eddig nincs meg a diploma akkor már nem is lehet meg a tv erejénél fogva.
2013. nov. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. válaszoló!


Még annyi kérdésem lenne, hogy aki nem végzi el a rendes idő 2-szeresén belül, és kirúgják, az megteheti, hogy újrafelvételizik, elismerteti a kreditjeit, és befejezi? Vagy akkor már nincs mit tenni?


(Szerencsére a dolog nem érint, csak kíváncsi vagyok :)

2013. nov. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A régi felsőoktatási tv szerint ami 2005-2012 között volt hatályban nem tudom hogy újrafelvételinél az a kérdés hogyan volt, de a most hatályban lévő felsőoktatási tv szerint hiába az újrafelvételi akkor is beleszámít az azonos szakon előzőleg eltöltött félévek száma a képzési időbe, tehát nem lehet 9 év alatt egy 3,5 éves alapszakot elvégezni...
2013. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1. Válaszolótól kérdezném, hogy ha 2008-ban kezdtem Nappali tagozaton és most kezdtem el levelezőn (mellette dolgozok mert nem akartam diákhitelt felvenni) az éven akkor teljesen feleslegesen csinálom az egészet ha nem tudom elvégezni 9 év alatt? Természetesen elszeretném végezni 2 éven belül ha minden jól megy..
2013. nov. 2. 15:59
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs ilyen, mert vannak olyan ismerőseim akik már jócskán túllépték az alapképzési idő kétszeresét.

Nincs, vagy csak nem szánnak elég időt az egyetemre ezért eléggé elhúzódik nekik..

2013. nov. 2. 22:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt egy példa a BME-ről

[link]


Maximális képzési idő túllépése miatt


Hallgatói jogviszonyod tanulmányi okból, elbocsátással megszűnik, ha a képesítési követelményben meghatározott képzési idő kétszerese alatt nem szerezed meg a végbizonyítványt. Maximális képzési idődbe az aktív és a passzív féléveid is beleszámítnak. Átvétel esetén az átvételkor a Kari Tanulmányi Bizottság határozza meg a képzésed elvégzéséhez rendelkezésedre álló időt.

2013. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem akármeddig járhatsz egyetemre,ha fizeted a képzést
2013. nov. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mint a BME-s példa is mutatja talán nem akármeddig ha fizeted a képzést akkor sem.

Pláne hogy a Nemzeti felsőoktatási tv (2012-es tanévben kezdettekre vonatkozik, és utána jövőkre)egy tant nézed az tárgyat max 3-szor lehet felvenni, és 6 db elégtelen vizsga és megszűnik a hallgatói jogviszonyod a törvényben foglaltak miatt. Ha ezt nézed akkor csak maximálva van hogy meddig lehetsz egyetemista még fizetős képzésen is.

2013. nov. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Találtam egy ilyet.


Én 2010 előtt kezdtem,és már meghaladtam a képzési idő kétszeresét,a tárgyaim teljesítve vannak,csak még nem államvizsgáztam le.


"aktív és passzív féléveinek együttes száma több, mint szakja képzési idejének kétszerese (2010. tanévben és azt követően felvételt nyert hallgatók esetében),"

2014. júl. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!