Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki mondjon véleményt...

Valaki mondjon véleményt nekem a Lovassy angol, Lóczy természettudományos tagozat (ez ebben az évben indult) és Vetési franciáról? Most vagyok nyolcadikos és nem tudom, hogy jelöljek.

Figyelt kérdés
2013. nov. 3. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, a Lovassy angolra elég nehéz bekerülni, hatalmas a túljelentkezés. Én Vetési franciára járok. Nekem kilencedikben az első 2-3 hét szörnyű volt, a franciával sehogy sem tudtam megbirkózni (heti 19 óra). Aztán jött egy fordulópont, összeszedtem magam és most már ötös vagyok. Az első hónapban hárman léptek le, nem bírták, utána még egy srác döntött úgy, hogy ennyi elég volt neki. A törit, földrajzot, matekot franciául kell tanulni, de ha előkészítő évben rendesen megtanulod a nyelvi alapokat, utána semmi problémád nem lesz ezekkel. Azért itt nem túl könnyű mindenből rendesen óráról órára készülni, csak az a baj, hogy a tanárok ezt elvárnák. Én csak ajánlani tudom, mert nekem viszonylag jól megy a tanulás, de ha a többséget megkérdeznéd, ők nem tanácsolnák. Ja és azt nem is kell mondanom, hogy francia felsőfokú nyelvvizsga, 2. nyelvből középfokú, a tavalyi végzős évfolyamról ketten nem mentek egyetemre a kb. 120 emberből. Most csütörtökön lesz nyílt nap, akkor be lehet ülni órákra, és még igazolást is adnak ;)
2013. nov. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ,megyek a nyílt napra és remélem azok után könnyebb lesz döntenem :)
2013. nov. 4. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:
szia én a Lovassy angol szakot képviselem :D na szóval, minden tapasztalatom pozitív nem is tudok rosszat mondani, tanulni azért kell, de nem durva, Rengeteg a jó program, mindenki jófej , a tanárok nagyon jók és kedvesek (még az olyan tantárgyakat is megszerettetik veled amit amúgy annyira nem kedvelsz :) ) hát azért kell tanulni elég sokat, első évben főleg nyelveket, ha tudsz tanulni nincs gond, de van hogy 50-90 szó van másnapra, ezért jól válaszd meg az általad tanulni kívánt nyelvet, mert ha szereted nem probléma ez a szómennyiség SZERINTEM A LEHETŐ LEGJOBB VÁLASZTÁS A LOVASSY :) ha van bármi kérdésed nyugodtan írj :)
2013. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!