Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemi/főiskola...

Milyen egyetemi/főiskola szakot ajánlotok? Teljesen el vagyok keseredve :- (

Figyelt kérdés

Jelenleg gazdaságinformatikát tanulok, de van néhány tantárgy, ami egyáltalán nem megy, és úgy érzem, hogy soha nem fogom megérteni. (pl. matek 1 [analízis], számvitel, programozás)

Ezért át szeretnék menni egy másik suliba, más szakra, de nem tudom, hogy mire.


Az érettségi eredményeim:

magyar - közép - 69%

matek - közép - 39%

történelem - közép - 48%

informatika - közép - 92%

angol - emelt - 87%


Igazából gyerekkorom óta az informatika érdekelt, de nem tudnám elvégezni a gazdinfo szakot :(

A gazdaságinfon kívül még van mérnökinformatika meg proginfo, de úgy tudom, hogy mind a kettőn durva a matek, plusz a mérnökinfón még fizika is van...


Mit javasoltok?


2013. nov. 4. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Magántanárnál az említett tárgyakat behozhatod, és nem is kell folyamatosan menni, szóval nyugi, ne keseredjél el.

Ezenfelül mehetsz mentorhoz, illetve kérhetsz meg olyan társakat, akiknek jobban megy, akár pénzért is mehetsz hozzájuk, ha ingyen nem adják az agyukat.


Ha az előbbi nem megy, hát matek nélkül az infó kicsit meghall, hiszen tudásom szerint igen fontos tárgy, esetleg még tanárira mehetsz, és választól hozzá valamit amit szeretnél, szóval talán ez lesz a megoldás felsőoktatás keretein belül.

2013. nov. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Andizsuzsi ***** válasza:
71%
Ne haragudj, de a 39%-os matekkal informatika szakra jelentkezni eleve botorság volt. Ha tetszik, ha nem azt hiszem jobb, ha lemondasz ezekről a szakokról. Hatalmas hiányosságaid lehetnek. Szintmérőt írtatok?
2013. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősöm aki mérnökinfón van, nagyon halovány az a matek meg fizika ami ott van. Nem is értem minek tanítják főleg úgy ahogy azt teszik, semminek a miértjére nem válaszolnak csak ostoba képleteket használnak dolgok kiszámítására. A fizika meg éppen hogy a középsulis szint fölé megy, esetleg deriválni kell tudni hozzá, egyszóval nagyon egyszerűek ezek a dolgok csak hozzáállás kérdése. Programozás az informatika elméletének a hasznosabb része, ráfeküdnél az is menne. Ezek olyan dolgok, hogy aki szellemileg nem beteg, annak megy csak rengeteg idő és energia, illetve kitartás kell hozzájuk, de mennek!
2013. nov. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!