Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskola készít föl a...

Melyik iskola készít föl a legeslegjobban a Színház és Filmművészeti Főiskola dramaturg szakára? Vagy van e olyan gimnázium, ahol ilyet oktatnak, esetleg egy másik fősuli ilyen szakkal?

Figyelt kérdés
Én most a Madáchon gondolkodom, mert az elég humán beállítottságú. Azt még nem tudom, hogy színházi vagy filmes szakra szeretnék majd menni, de már 3 éve ezen gondolkodok, és tudom, hogy van is tehetségem az íráshoz. Mondjuk, tudom, hogy nagyon nehezen lehet bejutni, de engem nagyon érdekelne. Vagy nincs esetleg olyan gimi, ahol ilyesmit oktatnak, vagy másmilyen egyetem/fősuli, ahol szintén van dramaturg szak?

#iskola #dramaturg #Madách Gimnázium #Színház és Filmművészeti Főiskola
2013. nov. 1. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Shakespeare Akadémia ?
2013. nov. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Madáchban volt irodalomszak, de néhány éve eltörölték. Amúgy tényleg humán beállítottságú. Bár csak nyelvi szakok indulnak, fektetnek hangsúlyt a művészetekre is rendesen, kilencedikben van is egy ilyen sáv, lehet választani a film, a rádió, az újságírás és a drámaórák közül, és van egy Thália Stúdió nevet viselő színjátszókör is, ahova nehéz bekerülni, de megéri, mert állítólag tényleg jók. Én is a Madáchba készülök, hasonló célokkal. :)
2013. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bátyám az említette egyetem dramaturg szakára jár és a pannonhalmi Bencés Gimnáziumba járt. Ott volt lehetősége írni egy darabot:D

Igazából a madách is alkalmas erre hiszen humán:) és ott a thália. amúgy én is odatartok:) 2 hét és jön a levelem:)

2014. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!