Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Első éves főiskolás vagyok....

Első éves főiskolás vagyok. Ha mostantól nem járok be (a januári vizsgákra sem), akkor félévkor kirúgnak? Vagy esetleg átsorolnak önköltségesre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tetszik a mostani iskolám, ezért már nem látom értelmét bejárni.

Jövő szeptemberben mennék egy másik suliba, a Corvinusra (idén több pontom volt, mint amennyi kellett, csak nem jelöltem meg, mert hülye voltam).

Na szóval az a tervem, hogy mostantól nem járok be, még a ZH-kra meg a vizsgákra sem. Ebben az esetben, szerintetek kirúgnak félévkor? Vagy átraknak költségtérítésesre?(államilag támogatotton vagyok)

Mert igazából azt szeretném, hogy megmaradjon a hallgatói jogviszonyom a 2. félévben is, mert akkor ugye lenne érvényes diákigazolványom és kapnám tovább az árvaellátást. (Tudom, így elcsesznék még egy államilag támogatott félévet, de nekem megérné.)

És ne higgyétek azt, hogy otthon ülnék és lustálkodnék. Találtam egy rohadt jó diákmunkát, és november 14-én kezdek. :D Ezért is kéne még a második félévben a nappali hallgatói jogviszony, hogy tudjak tovább dolgozni. így megszedném magamat egy kis pénzzel (mert ugye ha nem járok be, akkor minden nap tudnék menni dolgozni), és végre lehetnék egy kicsit önállóbb (nem szeretem, hogy a szüleim adnak pénzt, inkább szeretnék megdolgozni érte).


Remélem érthető voltam, köszönöm előre is a válaszokat.



2013. nov. 7. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyetemenként eltér, de legtöbb helyen első félév után nem rúgnak ki és még átsorolás sincs. Annyi, hogy a második félévben is regisztrálnod kell aktívra. Bővebb infót a tvsz-ben találsz, amit a kar honlapján keress.
2013. nov. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elolvastam a TVSZ-t, de komolyan mondom, nem találtam meg a kérdésemre a választ.

Amúgy a BGF-re járok.

2013. nov. 7. 23:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Na, elmondom mi lesz: a BGF ugyan olyan mint a Corvinus, ha nem vagy teljesen zakkant, akkor a vizsgáid nagy része minden erőfeszítés nélkül teljesíthető (nem lenézésből, én is corvinusra járok, nagyjából hasonló a két hely). Tehát, ha csak egy kicsit is foglalkoznál a sulival, akkor is ha nem tetszik, akkor most teljesítenéd félévkor a tárgyaid nagy részét, sőt következő félévben is ugyan ezt tennéd. Ekkor átjelentkeznél a Corvinus xy szakára, és le merem fogadni, hogy a tárgyaid felét fel se kéne venned, mert a BGF-en elvégzett tárgyaidat el tudod fogadtatni, mert ugyan azok, mint itt. Tehát a legjobb amit tehetsz: félgőzzel (vagy normálisan) elvégzed még ezt a két félévet és átmész.

(Amúgy milyen szakon vagy most és mire mennél?)

2013. nov. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most emberi erőforrásokon vagyok.

A Corvinuson gazdinfora mennék.

2013. nov. 7. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha árvaellátásos vagy, járj csak szépen be. Ha passzívra raknak, buktad az ellátást. Most nem tudom, hogy arra a fél évre vagy végleg, de gondolom, egyik se lenne jó.
2013. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia, velem ugyanez a helyzet, csak én a BME-re járok. Nem nekem való ez a szak, én sem járok már be az órákra, csak ritkán. Megtenned, hogy privátban leirnad, hogy milyen diákmunkát találtál?
2013. nov. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!