Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK mérnökinfóról, elsősor...

BME-VIK mérnökinfóról, elsősorban ottani hallgatók, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
hallottam hideget/meleget, de érdekel valaki olyannak a véleménye aki belülről látja a dolgokat :). úgy általánosan mindennel kapcsolatban, mennyire nehéz, milyen a társaság, stb. csajfronton mi a helyzet? :D a nemek arányával kapcsolatosan vannak kételyeim, hallottam, hogy nem a legjobb a helyzet, de gondolom bulikon úgyis keverednek a karok, szóval ez nem gond vagy nem tudom. aztán mondták, hogy elsőben könnyen meghúzhatnak matekból, mert akkor szórják ki a felesleget. matek/infó-ból mennyi alaptudással érdemes érkezni? szóval ha tudok deriválni, limest számolni, meg van egy 85% feletti emelt infó érettségim, szóval nagyjából tudok programozni az úgy elég a túléléshez? aztán elhelyezkedés szempontból a BME-s végzettség mennyire dominál az OE-s papírral szemben? a VIK-es gólyatáborról is elég megosztóan nyilatkoznak az emberek. szóval BME egyetemlife téren mindenféle felvilágosítást szívesen látok. :)

2013. nov. 11. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Mint elsőféléves még keveset láttam csak a tananyagból, de egyáltalán nem olyan rémes, mint ahogyan azt mondják. Az elsős tantárgyakról már azért tudok mesélni:


Programozást a totál nulláról kezdjük szóval még ha életedben se programozást akkor is lehet tartani a tempót.

Heti gyakorlással teljesíthető a tárgy, ha meg arra nincs kapacitásod, akkor meg rossz helyre jöttél szerény véleményem szerint (de amúgy sem olyan ördögi a tárgy, szóval ha nem is készülsz heti rendszerséggel, akkor is meg lehet).


Én mondjuk egy kimondottan erős specmatról jövök szóval nyilván kicsit szubjektív a véleményem, de a feladatok mondhatni nagyon egyszerűek (ahhoz képest, ahogy híresztelik), általában jól belőhető, hogy mit fognak majd kérdezni.


Mindenenesetre itt sem feltételeznek túl sok alaptudást. Sorozatok, lim, deriválás, integrálás, vektor tér, mátrixok, lineáris leképezések, stb ezek egyikét SEM kell előre tudni. Az exponenciális függvény, a logaritmikus függvény, a trigonometrikus inverz függvények is valamilyen szinten bevezetésre kerülnek, de azért nem árt ha az ember már tisztában van velük, ugyanis ezek már csak féligmeddig lettek megemlítve (dehát szerintem azért ez már tényleg elvárható tudás)


Arra érdemes figyelni (főleg analízisnél), hogy a gyakorlat nagyon nem felel meg "gyakorlásnak" azaz azt otthon kell. Különben soha nem leszel elég gyakorlot lim keresésben vagy deriválásban.

2013. nov. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha az ember kellőképpen tanul mellé, lazán teljesíthető :D

arról meg hogy mennyi csaj van. saccperkábé olyan <10% nak mondanám, de meglepő hogy vannak különösen szépek is :D

2013. nov. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 czibles ***** válasza:

Nem teljesíthetetlen csak rá kell venned magad a tanulásra. Az, hogy milyen képességekkel jössz semmit sem jelent. Sokan buknak ki közel ful pontos felvételivel és sokan maradnak bent minimum bekerüléseel is.

Legfontosabb, arra ne is számíts, hogy olyat fognak neked tanítani, aminek sok köze van a picat képes tudáshoz. Van 1-2 értelmesebb tárgy azok megtanítják az alapokat, aztán csókolom. Ezen némileg szabadon választahtó tárgyakkal tudsz segíteni, de a lényegi tudást nem az egyetemen fogod megtanulni.

2013. nov. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!