Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Pécsi Művészeti...

Milyen a Pécsi Művészeti Szakközépiskolának a kollégiuma? Hogyan működik? (Tapasztalatokat elsősorban)

Figyelt kérdés
Pécsre a művészetibe szeretnék menni továbbtanulni. Mivel kissé messze lakok Pécstől, koleszos leszek. Azt szeretném megtudni, hogy a kollégium hogyan van. Messze van-e a sulitól? Más suli koleszában szállásolnak-e el, vagy van sajátja a sulinak? A válaszokat előre is köszi!:)
2012. dec. 12. 19:39
 1/2 wee.lily válasza:

Ez függ attól is hogy milyen szakra jelentkezel. A drámásokat egy kicsit messzebb a Türr István utcai koleszban szállásolják el, ez kb. 10 percnyire van busszal a sulitól. Ha a többi szakra akkor nagy a valószínűsége hogy a Kodály Z. úti kollégiumban helyeznek el, én is itt vagyok. Ez 3 percre van gyalog a kolesztól. :D 7:55-kor csengetnek be az első órára, bőven elég ha 7:50-kor elindulsz a koleszból. A kollégiumban vegyesen vagyunk, vagy 4-5 iskolának vannak itt növendékei. kb. 440-en vagyunk,3 emelet, a földszinten fiúk. A szobák 6 ágyasak,de előfordul hogy van üres ágy a szobában. A 3. emeleten vannak 4 ágyas szobák is de ezekben leginkább végzősök vannak ki kell érdemelni ;) van saját polcod, konnektor kevés van, nálunk például 2, de elosztóval meg lehet oldani. zuhanyzó minden szinten 2 van, 4-5 fülkével (függöny nélkül :DD erre fel kell készülni nem egy leányálom de meg lehet szokni, meg a szobatársaid az idő múlásával olyanok lesznek akár a testvéreid.) Hát a wc... az is elég érdekes szokott lenni. :DD A szobákban van mosdókagyló, tükör a szekrényed kb. 50cm-er széles plafon érő beépített szekrény amit lakattal tudsz zárni. kb. 4-5 szobának van egy Nevelője, természetesen ez lányoknál nő, a fiúknál Férfi. Vele mindent megbeszélhetsz, ő adja a kimenődet, a fontos infókat közli minden nap. Olyan mint egy pótanya.

Mindez elsőre lehet hogy kicsit sok, de ne aggódj a társaság jó és ez a lényeg. Élvezni fogod a koleszt. :)) Sok sikert! Remélem felvesznek a Müszibe! Ha bármi kérdésed van még bátran tedd fel szívesen válaszolok akár a sulival kapcsolatosan is. :))

L.

2013. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Húha! Nagyon nagyon nagyon köszönöm, hogy válaszoltál! Már egy csomó mindenkit megkérdeztem, de senki semmit nem tudott mondani a koleszról.

Igen, így elsőre kicsit... Olyan.. Sokkoló.:D (Főleg a wc része. Arra nagyon allergiás vagyok:D)

Írok privátot, ha nem gond;)

2013. jan. 4. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!