Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen buta szülök engedik...

Milyen buta szülök engedik azt a gyereknek, hogy pl néderlandisztikát tanuljon?

Figyelt kérdés

Mert én tényleg nem értem mi szükség van erre! Nem értem mitöl lesz jobb magyarországnak az, hogy néderlandisztika diplomát kap valaki. Persze a hallgatónak nagoyn jó, hogy utazgathat, meg a suli csak 2 nap hetente és lehet kávézózni meg bulizni és még dolgozni is lehet olyan munkahelyeken, amihez igazán nem kéne egyetemi diploma.


Multkor voltam egy ilyen karrier tanácsadáson és a nő ott magyarázza, hogy az emberek mennyire nem tudják, hogy mit akarnak. Aztán utána kiderült, hogy az ő lány corvinuson végzett nemzetközi kapcsolatokon, és kitalálta 21 évesen, hogy ő müvészettörténetet akar tanulni, de LONDONBAN! Na és ennek az anyja ugat le másokat, miközben a saját gyerekét nem tudta jo irányba terelni.


Ellenben ismerek olyat, hogy egy csajnak az apja ilyen mérnökirodát birtokol, és a lányát elküldte gépészmérnöknek tanulni a BME-re. Aztán a csaj csak kényszerből bukdácsolta végig a szakot. Mire lediplomázott vagy 2 év csuszással, már ment is szülni meg házasodni. De legalább az apja ráparancsolt, hogy tanuljon valami értelmeset.


Szal végképp nem értem hogy engedheti meg a szülö, hogy a gyereke csekély hasznosságú dolgokat tanuljon.


2013. nov. 11. 19:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig a szülő dönti el.
2013. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
de hogyan engedheti meg? Még akkor is, ha a gyerek pénzeli önmagát.
2013. nov. 11. 19:14
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

A legszebb az egészben az, hogy te döntöd el, hogy mi a "csekély hasznosságú" és mi nem...

Legalább írhatnál valami meggyőzőt, hogy a GDP szempontjából vagy ilyesmi, de gondolom erre nem telik tőled. Bár ez sem egy jó érv.

VÁLASZ: Általában azok a "buta" szülők (milyen vicces, hogy azt írod buta, de nem tudsz helyesen írni) engedik, hogy a gyerekük pl. néderlandisztikát tanuljon, akik szabadon merik engedni a gyereküket (akik annyira már nem is gyerekek 18 felett).

2013. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
lehetne mérnök, pénzügyi ember, ügyvéd, orvos...
2013. nov. 11. 19:24
 5/33 A kérdező kommentje:
csak ugye ezek NEHÉZ szakok, és nem mindenki akarja magát torokba szopatni pár évre.
2013. nov. 11. 19:24
 6/33 A kérdező kommentje:
nem hiába vannak a mekibe dolgozó bölcsészes viccek.
2013. nov. 11. 19:25
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
meg a rendőrös vicceket és a szőke nős vicceket se felejtsd el! melyik buta szülő engedi, hogy a lánya szőke legyen?
2013. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

hát a szöke nőség az ugy jön, hogy aki szöke az feltünö és szép, és emiatt meg naiv lesz, mert nem kell küzdenie az elismerésérrt, mert a külsője miatt elönyben részesitik. És a külsejéből él, csak ahhoz ért, minden mást megcsinálnak neki. Ezért buta a szöke nő.


De amugy nagoyn gáz visszaoltás volt.


Én tartom a véleményem, hogy a néderlandisztika szakra vajmi kevés szüksége van az országnak és csak arra jó, hogy az ilyen hipszter kislányok krválkodhassanak pár évet.

2013. nov. 11. 19:35
 9/33 anonim ***** válasza:
94%
És jogod is van a véleményedhez! Nem megváltoztatni akarlak, hanem kinevetni téged.
2013. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Egyébként inkább azon gondolkodj el, hogy mi az ország érdeke. Hogyan és mivel akarod ezt mérni?

Mi van, ha egy embernek meg kell halnia ahhoz, hogy az országnak (10 millió ember) jó legyen. Megölnéd? Létezik számodra olyan alapvető és elidegeníthetetlen jog ami alapján inkább azt mondanád, hogy csökkentsük az ország érdekeinek a bevételeit?

Mi van akkor, ha az ország érdeke ellent mond önmagának? Pl. 5 millió ember preferálja a csirkefogyasztást, de a másik 5 millió a sertést szeretné, de ezt csak egymás kárára tehetik, mert csak x területen lehetséges tenyészteni az állatokat? Ilyenkor mi az ország érdeke a csirke vagy a sertés?


Az a baj, hogy merev és valóságtól elrugaszkodott modellel próbálsz gondolkodni, pedig a KISS szabály csak adott cél tekintetében érvényes.

2013. nov. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!