Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen időrendben érdemes...

Milyen időrendben érdemes felvenni a vizsgákat?

Figyelt kérdés
a könnyű, közepesen nehéz illetve nagyon nehéz vizsgákat hogy célszerű felvenni? az elején letudni a nagyon nehezet, vagy pedig a végére hagyni?... milyen tapasztalataitok vannak?
2013. nov. 12. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell kitapasztalnod. Egyéni preferencia kérdése.

Mondjuk szerintem nehéz vizsgákat már nem érdemes a végére tenni, mert akkorra már el leszel fáradva.

Én úgy szoktam, hogy decemberben letudok néhány nem túl nehéz vizsgát, csak hogy gyorsan túl legyek rajta. Január első feében jönnek a komolyabb vizsgák. Január végére pedig megint valamilyen könynebbet hagyok.

2013. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem csak januárban vannak vizsgáim, és nekem úgy vált be,hogy egész decemberben tanulok,és a nehezekre különösen figyelek,és azokkal kezdem. gondolj bele,milyen lenne a legnehezebb tárgyad következő félévre tolni.. a könnyebbekre pedig kevés erőbefektetés is elég, és valószínű,hogy abból uv-t sem kell tenned
2013. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Inkább azt nézd/vedd figyelembe, hogy legyen elég idő

az egyes vizsgák között-

2013. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagyis ne legyen egy héten mindennap vizsgád, hanem minden héten egy
2013. nov. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Félévkor nem szokott annyira nagyon nehéz vizsga

lenni (A szigorlatok inkább év végén vannak)

2013. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a nehezeket szoktam előre venni, lehetőleg még decemberben, mert ha nem sikerül, akkor még januárban tudok menni újra. Ha az utolsó hétre hagyod, és nem jön össze, akkor már nem nagyon tudod javítani. Ha esetleg úgy jön ki, akkor két nehéz közé berakok egy könnyebbet, hogy ne robbanjon szét az agyam, az már kifejezetten pihenésnek számít.
2013. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hány vizsgád van,és mennyi idő a vizsgaidőszak?

ha teheted akkor heti 1-2 vizsgánál többet ne vállalj be, de ha olyan helyzetben vagy mint én: 3 hét vizsgaidőszak 9 vizsga, akkor mindenképpen heti 3 vizsgám lesz, ha valamelyik nem sikerül,akkor több..

2013. nov. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!