Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan fizessem vissza a...

Hogyan fizessem vissza a tandíjat, ha otthagytam az egyetemet, de nappali iskolába járok?

Figyelt kérdés

Egy év után otthagytam az egyetemet. Most kaptam egy papírt, hogy a hallgatói szerződés alapján vagy fizessem vissza a képzési idő felét (200k HUF), vagy 30 nap múlva kezdjek el egy évig dolgozni.

Igen ám, de most nappali tagozatos iskolába járok (OKJ) és saját keresetem nincs. Akkor mégis hogy dolgozzak vagy hogy fizessem vissza a tandíjat?



2013. nov. 12. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem úgy van, hogy 20 éven belül kell ledolgozni? o.O

Rendesen azt írták, hogy fizesd ki, vagy menj el most dolgozni?

2013. nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A szüleid nem tudják neked visszafizetni?
2013. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valakitől kérjél kölcsön pénzt
2013. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
DIÁKMUNKA!
2013. nov. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy Diákhitelből
2013. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A héten még lehet igényelni a diákhitelt
2013. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szüleid nem tudnak neked kölcsönadni? ígérd meg nekik, hogy visszafizeted, amint tudod! :)
2013. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Nem úgy van, hogy 20 éven belül kell ledolgozni? o.O "

- Ha jól értem a tv-.t, akkor az a végzettekre vonatkozik


"Valakitől kérjél kölcsön pénzt"

- Nem tudok kitől kölcsönkérni, max uzsorakamatra (200k HUF...)


"DIÁKMUNKA!"

- Mint írtam, nappali iskolába járok, órákra készülök, mikor dolgozzak? Alvás helyett? ;)


"Vagy Diákhitelből"

- Azt vehet fel az is, aki nem jár egyetemre?


"Szüleid nem tudnak neked kölcsönadni? ígérd meg nekik, hogy visszafizeted, amint tudod! :)"


- Sajnos nem tudnak kölcsönadni...

2013. nov. 13. 21:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Pontosítanom kell, a "papír" elég összevissza fogalmazott, de a tv-ből azt olvastam most ki, hogy tkp. 2 évem van, hogy ledolgozzam az egy évet. Csakhogy a suli, ahova most járok, 2 éves...
2013. nov. 13. 21:27
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha kommentet írsz, tartsd be a következőket:

"•Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor "inkább jelentsd az info(kukac)gyakorikerdesek.hu-n, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!"

2013. nov. 18. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!