Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE kémia alapszakkal kapcsol...

ELTE kémia alapszakkal kapcsolatos vélemények/tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 18:51
 1/3 C2H5OH ***** válasza:

Szia kedves Kérdező!


Elsőéves gólya vagyok itt az Eltén. Durva viszonylatban könnyen bejutottam, egy jó emelt kémia és egy jó közép matek + nyelvvizsga kombinációval. Sajnos ez a három dolog a konkrét Alapkövetelmény, ha erre a szakra más előképzettséggel jössz akkor könnyes búcsút vesznek tőled viszonylag gyorsan. Ezt mindjárt taglalom is, hogy miért így gondolom.


A beiratkozás során már tanárként/vegyészként iratkozol be. Az eddigi mutatók és a közös órák alapján nagy sajnálattal kell kijelentenem, hogy a kémia és matek/info/fizika/biosz tanárnak 80%-ban gyenge képességű emberek jelentkeztek idén, akik elég sok könnyítésben is részesülnek a ZH-k során (kisebb százalékos értékkel megvan a zárthelyi stb.). Minden rosszindulat nélkül mondom ezt, mert az eredményeik ezt mutatják de(!)vannak ott is alacsonyabb számban nagy koponyák akiken látszik az elhivatottság.


12 tantárgyat kell teljesítened a félév alatt az optimális előrehaladás érdekében - ne ijedj meg, a fele ezeknek gyakorlat, szeminárium és egy közgazdaságtan tölteléknek :D. Számíts alacsony kreditszámra más szakokkal ellentétben és rendszeres számonkérésre meg elég közepesen sok órára besűrítve egy héten: jelenleg 26 órám (mindegyik másfél óra szünet nélkül) és kéthetente egy hat órás labor, amire van beugró az aznapi anyagból. Ha nem teljesíted minimumra akkor nagy eséllyel mehetsz is haza, bár ilyen az én csoportomban még nem fordult elő. Viszonylag kis egyszerű szösszenetre gondolj amit háttértudásból össze lehet rakni akár másnaposan vagy félig részegen is (ne kérdezd honnan tudom). Erre következő hétre a labormunkádból jegyzőkönyvet kell készítened, amit azután a laborvezetőd kiértékel (nem elfogadva/gyengén elfogadva/elfogadva/jól elfogadva).


A matekhoz komolyan ajánlanék legalább egy faktot, nagyon minimum egy fél nyári készülést deriválásból, integrálásból vagy legalább az alapok menjenek. A fizikához egy komoly rákészülést, hiszen a legnagyobb szórótárgy "A kémia alapjai". Tömény fizika, 3 zh és legalább 60-65% kell teljesítened a "megfelelt"-ért (értsd kettes). Ez idén durván az egyharmadnak sikerült. Kémia szinten elég ha közép és emelt szint között állsz, jelenleg borzasztóan háttérbe van szorítva de ez majd később alakul.


Mielőtt elfelejteném, év elején egy kritériumdolgozattal kezdtek, ami nem túl nehéz de véletlenül mindig elhasal az évfolyam háromnegyede és a dolgozatod sosem tudod megtekinteni. Ha netán nem sikerül, felzárkóztató kurzuson lehet részt venni amin két zh-ból 90% (nem olvastad félre) kell legyen az átlag. Ezt és "a kémia alapjai" tárgyat két félév alatt teljesíteni kell különben kirúgnak.


Ha komolyan veszed, szerintem ráeszmélsz hogy kevesebbet bulizol mint gimiben, de minden nehézség ellenére bőven megéri. Érettebb, hasonlóbb gondolkodású emberek fognak körülvenni és nem az a szürke, unalmas egyetemi lét nyílik meg előtted amit most esetleg elképzelsz. Nem mondom hogy könnyű mert hazudnék, de egy kis szorgalommal, felkészültséggel és szerencsével teljesíthető. Bocsi az inkoherens fogalmazásért! Bármi kérdésed van akár itt, akár privátban keress meg :)

2013. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint a kémia alapszak az országban 4 helyen jó minőségben indul(ELTE, Szeged, Pécs, Veszprém). Én mégis inkább azt mondanám, hogy az ELTE a legrosszabb ezek közül. Hogy miért? Két oka van ennek:


1) Nem túl gyakorlatias a képzés. A másik három egyetem sokkal nagyobb hangsúlyt fektet a laborokra, ellenben az ELTE-n az elméleti kémia az erős. Nem azt mondom, hogy annak nincs értelme, de a munkaerőpiacon a labort jobban szokták értékelni (és a hallgatók is szívesebben laboroznak).


2) Az ELTE lényegében egy tömegképzés. A másik három egyetemen a tanárok egy-két hónap alatt név szerint ismerik a legtöbb diákot, és ez rengeteg előnnyel jár. Sokkal könnyebb személyes támogatást kérni, kutatásokba belefolyni például.


Igazság szerint a négy egyetem közül én a veszprémi Pannon Egyetemet ajánlanám leginkább, mivel az ország legtöbb egyetemével ellentétben Veszprémben egyre több a pénz (úgy tudom, most éppen 6 egyetemi épületet újítanak fel teljesen). Az ELTE ezzel szemben szegényedik...

2013. dec. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 C2H5OH ***** válasza:
57%

1, Hmmm, kevés labor... mert amikor másodévben 3 db 6-8 nyolc órás laborod van egy héten, az tényleg elég kevés :D Inkább ez, mint a Pannon egyetem kb. ipari laborjai. Persze amikor a SOTE-sok is ide jönnek laborra, akkor tuti nagy gondok lehetnek a minőséggel és a kihasználatlansággal, a nem felszereltséggel...


2, A "tömegképzés", mint pejoratív jelzővel sem értek egyet, hiszen 120-an kezdtük és jelenleg a 40-50% marad bent a szakon. A profok úgy ismernek névről, hogy sokszor csak a neptun kódomat látták egy-egy beugrón/zh-n/vizsgán, és messze nem vagyok zseni.


3, Amikor idén 24 ezer forintos ösztöndíjat kaptam 3.3-as átlagra, és többen 40 ezreket, akkor itt nem tudom hogy éppen ki szegénykedik :D Vagy egyáltalán az, hogy aki bent maradt az mind ösztöndíjasként tanul tovább és nem dobják át fizetősre... a 30 kredit / 2 féléves követelményét is levitték 27 kredit / 2 félévre.


+1, A tanárok közötti Phd.-val rendelkezők százalékos aránya 90% fölötti. Mutass nekem még egy ilyen kart/szakot Mo-n.


Nem vettek fel, savanyú a szőlő, meghúzott Rohonczy szervetlen (1)-en, nem lett meg a 36 kredited vagy egyébiránt honnan szeded ezeket a sületlenségeket? Eltés diplomával mindenütt tárt karokkal várnak, de ugyan úgy bármelyik másik diplomával - ha el tudod adni magad mellé. Minden labor mindenhol pontosan két dolgot szolgál: megismerkedni és kicsit barátkozni a műszerekkel, valamint a későbbi munka során való betaníthatóságra, precizitásra és csapatmunkára/ egyéni munkára készít fel. Szerinted a diploma után teljes értékű vegyész leszel? A dolgok nagy részét a munkahelyeden lesed el...

2014. jún. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!