Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik középiskolát válasszam?

Melyik középiskolát válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7.-es tanuló vagyok és nem tudom hová menjek középiskolába. 2 lehetőség van ahonnan választanék. Jó tanuló vagyok (tavaly kitűnő, most is 4.5-re állok), később szeretnék egyetemre menni (műszaki pályára).


Első lehetőség - Gimnázium (Dobó Katalin Gimnázium Esztergom):

- a város legjobb gimije

- informatika v. matematika v. természettudományos (fizika, biológia, kémia) tagozat 9-10. osztályban /11-12.-ben fakt./

- minden osztályban emelt szintű a nyelvoktatás, két nyelvet tanulsz (angol v. német v. francia)

- tökéletesen felkészít az emelt szintű érettségire

- nem ad szakmai rálátást a dolgokra (műszaki alapozás)


Második lehetőség - Műszaki Szakközép (Szent Imre Szakközépiskola Esztergom:

- (szerintem) nem olyan színvonalas a képzés mint a gimiben

- informatika v. elektronika v. vegyészet szakmacsoportos képzés

- +1 évvel kapsz szakmát is

- csak 1 nyelvet tanulhatsz (angol v. német), pedig én imádom a nyelveket

- és (szerintem) az érettségire sem készít fel annyira

- rálátást ad a műszaki alapokra és ez megkönnyítheti az egyetemet


Szerintetek melyiket lenne érdemes választani? Leírtam az előnyöket és hátrányokat. Illetve magamról is írtam. Valaki azt mondja valaki ezt. Nem tudok dönteni.


Itt vannak a felvételi tájékoztatók:

- Gimi: www.dobokatalin.hu/images/felvtajuj.pdf

- Szakközép: [link]


Illetve a szakközépben van egy olyan lehetőség, hogy 2 év alatt 4 szakmát lehet szerezni és szerintem ez egy nagyon jó dolog: [link]



2013. nov. 15. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
első. nem tudhatod biztosan, hogy a műszaki pályára akarsz majd menni 4-5 év múlva. szerintem a gimnázium jobb, ha jó tanuló vagy, és szereted a nyelveket. utána mehetsz műszaki pályára még :)
2013. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szakközép. Én vegyipari szakközépbe jártam, most vegyészmérnöknek tanulok, és jóval könnyebben megy, mint gimiből jött szaktársaimnak.

Ha a szakmát is elvégzed(én is így csináltam), akkor ha az egyetem mégse olyan, mint amilyennek elképzelted, vagy bármi probléma adódik (nem mondanám könnyű szaknak), van a kezedben egy egész jó szakma.

Meg egy kis rálátást is szerzel, szóval ha mégse jön be a műszaki pálya, más irányba is indulhatsz.

2013. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egyértelműen a Dobó. Évtizedek óta a város legrangosabb iskolája.
2013. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!Lehet, hogy a szakközép tényleg segítene egyetemen, de én is úgy érzem, hogy a Dobó egy nagyon jó gimi és az lesz a jó választás.

Ment a zöld pacsi mindenkinek!

2013. nov. 16. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az ne érdekeljen, hogy mennyire színvonalas e vagy se.


Sőt lehet, hogy nem gondolod jól.


Szerintem jobban jársz azzal, hogy ha a szakközépbe mész.


1. Úgy gondolom olyan suliba kell menni ami a saját képességeidnek megfelelő vagy egy kicsikét gyengébb. Ok: ha nehezebb lenne belebuknál, sőtt ez akkoris lehetséges akkoris ha a mostani képességeidnek megfelelő. Szóval nem árt ha kicsit gyengébb.

2. Lehet sulin kvül is plusz nyelvet tanulni. Én úgy +2-t tanultam meg.

3. Nem olyan biztos az, hogy nem készít fel rendesen az emelt színtű érettségire. Én szakközépiskolába járok és nálunk is vannak ún. faktok amik az emeletre készítenek fel.

4. Ugyanúgy felkészít az érettségire. Max. másképp adják le az anyagot. /egyik gimis barátnőmnek rosszabbul sikerült az érettségije mint nekem/

5. Ha egyetemen ilyen irányba mész könnyebben belefogsz rázódni szerintem ezekbe a dolgokba mintha gimiből mennél. Ok: könnyebben megfogod érteni a dolgokat.

6. Ha szakirányú és emelt szintű okj-t ad a suli /vagy felsőfokú szakképzés/ akkor az pluszpont is.

2013. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!