Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki aki próbált 2 szakot...

Tothrichard1 kérdése:

Valaki aki próbált 2 szakot vinni az egyetemen? Kifejtem.

Figyelt kérdés
Én mechatronikát tervezgetem, 330 pontom van. Ezzel minden egyetemre felvesznek akár mechára, akár villamosmérnöknek, akár gépészmérnöknek, kivéve a bme en ott egyikre sem. Én különben a miskolcival szemezgetek (az egyetem távolsága tőlem nem szempont!!), és a mechatronika szakkal mert érdekel a villany és a gépészet és a programozás és a robottechnika. Faterom azt gondolja h szerinte egy mechatronikai mérnök ilyen kettő közötti állapot, egyikhez sem ért tökéletessen. Sem a villanyhoz, sem a gépészethez. Azt mondja ő is h mindegyik nagyon fontos, így nem tudunk dönteni h melyik szakra menyjek a 3 közül. Támadt egy olyan ötletem is h Villanyt és gépészt párhuzamosan csinálom meg. És így mindegyikhez jól fogok érteni. Szerintetek ez lehetséges? Azt halottam h lehet egyszerre két szakon tanulni. Aki csinált már ilyet légyszí írja le a tapasztalatait. Gondolom nem megoldhatatlan mert sztem pl mat.fiz. ból ugyan azokat tanulják mindkét szakon és így elég ezeket egyszer jól megtanulni. Várom a tapasztalatokat. köszi

2013. nov. 18. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre csak egy szakra nyerhetsz felvételt. Azt lehet csinálni, hogy az egyik szakon elkezdesz tanulni, aztán a következő felvételi eljárással bekerülhetsz a másik szakra is, és végezheted párhuzamosan.

De néhány dolgot tudnod kell: Ha két szakod van, akkor az államilag finanszírozott féléveid duplán fogynak, tehát nem fog mesterképzésre államis féléved maradni. Másrészt 330 pont azért nem olyan nagy szám, hogy azzal ennyire felvágj. Az egyetem köszőnőviszonyban sincs a középiskolával. Az sem biztos, hogy el tudsz akár csak egy szakot is végezni.


Szerintem válaszd ki, amit leginkább szeretnél, aztán ha bejutottál majd meglátod, hogy marad-e még energiád mást is tanulni.

2013. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Van ilyen, de szerintem ez a két szak így nem olyan tuti.

Olyanról tudok, h megcsinálta a két szakot egyszerre, de alig volt tantárgybeli különbség.

Szal azzal, hogy bevállalt még egy szakot kb 3 tantárggyal lett több neki félévente.

Gépész, villamos között meg szerintem van bőven különbség, bár ki tudja.

Ha megpróbálnád sok sikert hozzá, biztos keresett leszel.

2013. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
86%
2 mérnöki szakot egyszerre? Felejtsd el! Sokaknak még az egy is nehéz. Végzős mérnökhallgató vagyok, nálunk senki sem csinálja ezt, aki csinálta az is abbahagyta mert nem lehet. Inkább dolgozz mellette diákmunkán vagy tanulj rengeteget és nagy ösztöndíjat kapsz. Egyetem teljesen más mint a középsuli, ott tényleg tanulni kell és igazi házik vannak. 2 gazdasági szakot viszont simán lehet egyszerre csinálni, akár hármat is.
2013. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
83%
330 pont édeskevés, ne haragudj de ennyivel egy szakot sem biztos hogy elvégzel.
2013. nov. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Én gyógypedet és pszichológiát végeztem párhuzamosan, de gyp-n minden félévben volt legalább két pszichológiai tárhgy, amiből felmentést kaptam, így azért annyira nem volt nehéz.
2013. nov. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
280 pont kell a miskolci mechára, a gépészre és a villamosra 240 körül kellett. Matekom 86% lett fizikám 68% és egy elég erős gimnáziumból jöttem. Most akik épp hogy bejutnak mert pont 240 pontjuk van inkább azoknak kell szerintem h féljenek. pl Bme építőre 302 pont kellett! És az a BME!! (értem h nem lehet összehasonlítani az építővel. de ott is nagyon kell vágni a mat, fizikát) szóval én nem félek attól h nem fog menni.
2013. nov. 18. 11:50
 7/12 anonim válasza:
100%
Azért kell ennyi pont rájuk, mert alig jelentkeznek oda és sok a hely, ok-okozati összefüggés de ha ezt nem vagy képes felfogni akkor ne menj egyetemre. A 86 %-os matek és 68%-os fizika középszintű érettséginek elég rossz. Ha van egy kis eszed akkor nem az alapján ítéled meg a szakot hogy hány pont kell oda hogy mennyire nehéz. A pontszám azt mutatja meg hogy mennyire népszerű az adott szak. Mérnöki szakok kevésbé népszerűek, kevés ember jelentkezik - alacsony ponthatár. off: Végzős építős vagyok, semmi fizika nincs a mechanikákon kívül.
2013. nov. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon el vagy te tévedve, ha azt hiszed, hogy az egyetem csak a bejutásról szól. Hidd el, bárki be tud kerülni, akinek több esze van, mint egy marék lepkének.
2013. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát bezony, a pontszám az nem nagy téma Magyarországon a bekerüléshez. Viccen kívül, akkor van reális esélyed egy gépész meg egy villanyos szakot vinni párhuzamosan, hogyha nem szoktál aludni. Tehát akkor, ha gép vagy, vagy nem emberi lény. Meg lehet próbálni, de nincsen semmi realitás benne.

Gépész, villamosmérnök, informatikus és rokon szakmákkal mind el lehet itthon is helyezkedni, mindegyik jó választás. Mechatrónak olyan szempontból nincsen annyira értelme itthon végezni, hogy nincsen piaca. Tehát, gyakorlatilag nincsen olyan munkahely vagy álláshirdetés, hogy mechatronikai mérnököt keresünk. Hanem olyan, hogy gépész vagy mechatronikai mérnök(ha olyan a munkakör). Vagy például villamosmérnök(vagy mechatronikai mérnök).

Illetve az is igaz természetesen, hogy te elvégzed nem értesz annyira mindhárom területhez közel sem annyira, mint aki külön egy területen végzett.(De úgy amúgy a gépészethez áll a legközelebb alapvetően, mert gépészmérnök képzésből vált ki itthon meg pár országban. Sok országban a gépészmérnök képzésen egy szakirány)

2013. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Inkább egy szakot végezz el teljes bedobással mint kettőt nagy nehezen. Ennek így több az értelme. Meg valamikor élni is kell.
2013. nov. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!