Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika vagy amerikanisztika?

Anglisztika vagy amerikanisztika?

Figyelt kérdés
Most kell választanom, de nem nagyon tudok dönteni! Melyikkel mit lehet majd "kezdeni" milyen különbségek vannak?
2009. nov. 19. 12:29
 1/8 anonim válasza:
10%
Egyikse :D mindkettő sz@r. Egyébként szerintem teljesen mindegy mit választasz,mert ugyanaz,csak az egyik angol irodalom és kultúra,másik meg amerikai... inkább menj szakfordítani :D.
2009. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó nem kell lenézni azért. Egyébként a szakfordítás mesterszak.
2009. nov. 20. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Hát az amerikanisztika is:)))
2009. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem. Én járok oda, csak jobban tudom.
2009. nov. 25. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ok,ne haragudj a végtelen lehetőségek között eltévedő mezei gimnázisztká vagyok
2009. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Semmi gond.
2009. nov. 28. 17:57
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Bár régen írtad a kérdést, de válaszolok.

Én most vagyok elsős anglisztikán (levelező). Én úgy gondoltam, hogy a britet fogom választani, mert az országról, amit tanulsz, azzal sztem nem sokat kezdesz a szakmádban. Inkább a nyelv a lényeg.

Az amerikai angolt könnyebben és jobban meg lehet ismerni a filmekből, tv műsorokból, mert azokat könnyebb beszerezni a neten, vagy akár youtubeon nézegetni. Britet viszont a nehezebb. Ezért arra ott az egyetem.

Különbséget annyit tudok mondani, amit már valószínűleg te is tudsz: nyelvhasználatban van különbség meg az ország dolgaiban (történelem, irodalom, stb). Szerintem nem nagyon számít. Ha nincs konkrét terved a két országgal kapcsolatban, akkor válaszd azt, amelyiknek jobban szereted a kiejtését és nyelvhasználatát.


Például a britek ugye szabályosabban használják az igeidőket, mint az amerikaiak. Ha már egyszer megszenvedtem érte és megtanultam, akkor már vegyem is hasznát, ne butítsák le nekem a nyelvtudásomat az amerikaiak...

2010. dec. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én amerikanisztikára megyek!

Megláttam egy amerikai zászlót egy szórakozóhelyen, előtte egy indiánnal és akkor rájöttem, hogy a szívem ezt súgja.

Azt tanácsolom, azt válaszd, amelyiket jobban szereted, amelyik jobban érdekel, mert nagy tétje nincs.

Majd a mesterszakon gondolkodj többet, de ezek szerint az még odébb van. :)

2011. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!