Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Anglisztika vagy Amerikanisztika?

Anglisztika vagy Amerikanisztika?

Figyelt kérdés
Melyikre éri meg jobban jelentkezni? Az amerikanisztika csak mesterképzésben van jelen, az alapban nem? Én brit angolt tanulok, de melyik nyelvjárást beszélik nagyobb számban a világon?
2011. aug. 29. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-BTK-n első körben anglisztikára tudsz jelentkezni, alapképzésre. miután elvégezted az 1. és 2. féléved, választanod kell: amerikanisztika vagy anglisztika tracken haladsz tovább.

az amerikanisztika létszáma jóval kisebb, aki ide szeretne bekerülni, annak egy szóbeli meghallgatáson kell részt vennie (írásbeliről nem tudok, bár ez sem kizárt) és sikeresen kell teljesítenie. aki sima anglisztikán maradna, az nem csinál semmi pluszt.


ne nyelvjárás alapján dönts, mert maga az "amerikai angol" is egy elég tág fogalom.

a különbség a kettő között az, hogy kulturális-történelmi-irodalmi-politikai viszonylatban mire fektetnek nagyobb hangsúlyt.

2011. aug. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Te melyiket választanád a helyemben? :)
2011. aug. 29. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:
5%
Teljesen mindegy melyiket választod a mekiben kötsz ki.
2011. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: nem tudom, mit választanék a helyedben, mert nem tudom, téged mi érdekel jobban. :D

(Személy szerint engem a sima anglisztika track jobban leköt, az irodalom miatt.)

2011. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 09:57

Annyira ,,bírom" az ilyenfajta kijelentéseket, hozzászólásokat. Általában azok mondják ezt, akik nem hogy a bölcsész szak meg az anglisztika, hanem az egyetem fogalmával sincsenek tisztában...Meghallja valaki a bölcsész szót és már rögtön ezt mondja...közben meg azt sem tudja mire jó ez a szak. El kéne mélyülni, utána kéne nézni előbb annak a témának/dolognak stb., amiről ilyen elhamarkodott kijelentést teszünk!

2011. szept. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!