Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha olyan nagy a szegénység...

Ha olyan nagy a szegénység Mo. -on, akkor hogyan lehet, hogy minden 2. tini zsebében iPhone, vagy S4 van, hetente buliznak, sok pénzt költenek italra, cigire, taxira (buli után), a legújabb divat szerint öltözködnek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 23. 11:07
 1/6 reptoid ***** válasza:
69%
Úgy, hogy nem igaz, amit írsz ;)
2013. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Ez nagyban függ attól, hogy milyen körben mozogsz! Én fővárosi vagyok, a környezetem nagy részére igaz, amit írsz, de ha "mélyebbre" megyek, már kevésbé vagyonosak az emberek, sőt...


Persze az igazán mélyszegénységben élők nem nagyon kerülnek elő, mert eléggé elszigetelten élnek.


(Az ájfónos, de gatyából kilógó s.ggűek pedig külön kategória :D)

2013. nov. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sok ember esetében megy a rongyrázás de nincs tartalom mögötte.

A telefon a bulik stb. státuszszimbólumok. Akiknek ezek fontosak, azok inkább nem esznek, de megszerzik ezeket. Arról nem is beszélve, hogy sok esetben a szülők életszínvonala esik drasztikusan csak azért, hogy az elkényeztetett csemetének mindene meglegyen.

Egyébként érdemes az ilyen iPhone fanoktól megkérdezni, hogy hol voltak nyaralni. gyakran a válasz az lesz, hogy sehol. Nekem egy Nokia 6610i-m van, de nem volt az elmúlt húsz évben olyan év, amikor ne nyaraltam volna külföldön.

2013. nov. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

ma 14:47

Azzal a logikával amit itt leírtál az amit te művelsz az ugyanúgy rongyrázás, csak neked a külföldi nyaraláson van a prioritás másnak meg az i cuccokon. Ráadásul még te nézed le a másikat azért, mert ő inkább telefont vesz és ugyanazt a pénzt nem költi el egy-két hét alatt külföldön egy nyaralásra.

2013. nov. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
A különbség csupán annyi, kedves előző, hogy én soha senkinek nem szoktam felvágni azzal, hogy mikor hol voltam nyaralni. Nem is nagyon szoktam róla mesélni, csak ha valaki rákérdez. Természetesen vannak különbségek a prioritások között, de nekem sokkal többet, jelent egy kellemes két hét, amit aktív pihenéssel, sporttal városnézéssel, múzeumba járással, strandolással tölthetek, mint egy olyan telefon aminek van kismillió olyan funkciója amit nem használnék ki, de elmondhatnám, hogy hú nekem 200000 forintos telefonom van.
2013. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
53%
Nincs nagy szegénység.
2013. nov. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!