Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha olyan nagy a szegénység,...

Ha olyan nagy a szegénység, akkor, hogy létezik, hogy a metrón kb minden 5. -ik ember a legújjabb Iphone-t nyomkodja?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 12:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
mert a szegénynek nincs pénze metróra
2013. jan. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Úgy, hogy egy fiatal és egy idősebb értékrendje nem azonos. Én egyetemista vagyok, és inkább eszek egy hétig zsíroskenyeret, de elmegyek szórakozni, minthogy a legfontosabbakra osszam be a nehezen megszerzett pénzem.

Ha családom lesz, már nem fogok ilyeneket megengedni magamnak, mert az ő érdekeik lesznek az elsők.


Ezen felül én nem látok minden 5-ik embernél iphone-t, csak okostelefonokat. Nekem is az van, 0 Ft-ért vásároltam előfizetéssel. Ma már olcsón hozzá lehet jutni jobb telefonokhoz is.


A harmadik, hogy a másik 4 embernek viszont nincs. És egy metró utazóközönsége nem a népesség reprezentatív metszete.


A negyedik, mit érdekel téged, hogy ki mit nyomkod és mire költ? Azt nézd meg, hogy milyenek az átlagbérek, hányan munkanélküliek...

2013. jan. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Akik fiatalok és van munkájuk meg a szüleiknél laknak, több pénzük van ezekre mint hogy eltartsák magukat meg inkább erre áldoznak hogy éljenek még ameddig lehet. Én is dolgozom fél éve, 22 éves vagyok, nincs családom, szüleimnél élek beszállok a közös kasszába ami marad meg magamra költöm, most jobb ruháim vannak, van okostelefonom, igaz nem iphone mert nekem annyira nem jön be, de azért van egy jó kis telóm. meg ugye bulizgatok amikor ráérek, eljárok haverokkal, ismerkedek stb....

Én is úgy vagyok vele ha már lesz családom és külön életet élek nyilván az lesz a fontosabb hogy tudjak enni, meg legyen fedél felettem. meg ha úgy vesszük főleg a jobb helyeken azért sokaknak van még munkája és még megengedhetnek maguknak bizonyos dolgokat, de nem tudod hogy mi van ezek mögött mert sok olyan embert ismerek akiknek azért van csúcstelefonjuk de ugyanakkor éheznek szinte. Olyanról is tudok akinek mindene megvan xbox360, LED TV, használt autó, okostelefon, meg minden kutyaf@sza, de ugyanakkor éhezik mert nincs pénze már mert elverte most meg vergődik, mert csak alkalmi munkát tud vállalni. A volt barátnőm is ilyen volt ő is amint elment dolgozni elverte a fizetése 70%-át bulira, meg drága holmikra, és akkor mondta hogy én már nem kellek neki inkább éli az életét és ismerkedik más pasikkal, magyarul jól kihasznált, most hogy kirúgták mert elszállt magától is lusta volt dolgozni sír a szája hogy alig van mit ennie. Én meg azért beosztom a pénzem félre teszem és ennyi, és így elvagyok, amire szükségem van megveszem de legtöbb mindenem már megvan most már gyűjtögetek, és azért nem mindegy hogy valakinek lesz mihez nyúlnia egy ideig vagy valakinek meg semmie nem marad, ameddig adódik az a helyzet hogy a szülőknél elvagyok és nem kell úgy a pénz addig alapozom a jövőm.

2013. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Pro Patria ***** válasza:
100%

A baj az, hogy nagy az olló az ország nyugati fele és Budapest, illetve Kelet-Magyarország között. Sok helyen fára nincs pénz télre fűteni, ne Budapestből indulj ki.

Az igazi siker az lenne, ha a keleti részek felzárkóztatása sikerülne Győrhőz, Komáromhoz, az iparosodott, nyugati életszínvonalhoz.

2013. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Komplikato ***** válasza:
100%
Mert van egy réteg, aki anyagi helyzetétől függetlenül szereti eszét játszani és/vagy presztízs kérdésnek tartja és vagy hitelre megveszi vagy évekig pengeti a mobil szolgáltatónak?
2013. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Szegény vagyok, metrózom, nincs Iphonom, na, most jobb? :D
2013. jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

én is elgondolkodtam már ezen, hogy szegénység van, de mégis több milliós autók mindenhol:D de aztán rájöttem a nyitjára: részletfizetés/lízing.


na meg igen mint írták is, a szegényt nem látod a falun akinek pénze nincs fűteni, nem 200ezres iphonra. szerintem kevés ember veszi meg készpénzre ezeket a dolgokat. a kocsikat is azért látom szaladgálni, mert a szegény addig bent robotol a munkahelyén. ha kijönne mindenki egyszerre látnád mi van:D de azt nem fogod látni nyilván egy budapesti metrókocsiból.

2013. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Az van,hogy amíg az emberek jó fele szegény,addig rengeteg az egyre gazdagabb is.Amúgy ők sem boldogabbak az Iphone 5-ösükkel,mint bárki...Egyébként nyugaton már a nagycsoportosoknak is van.
2013. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Utolsó,azért aki havi több 10ezret ki tud pengetni autórészletre az nem épp szegény...

Amúgy meg szerintem pont a metrón a "csóróbbja" utazik elvileg...Mondjuk igen,ha valaki otthon lakik szülőknél plussz még keres úgy ok,de nem hinném,hogy mindenki közülük ez a kategória lenne.

Vidéki viszonylatokról nem tudok nyilatkozni,mert budapesti vagyok,de itt is megy a sírás ezerrel...

2013. jan. 12. 13:30
 10/24 A kérdező kommentje:
nyugat más részta gondolom...De azért egy Iphone kb 4 havi minimálbér...
2013. jan. 12. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!