Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mit kellene...

Szerintetek mit kellene csinálnom? Szóval az van, hogy jelenleg 9. osztályos vagyok, és egy közlekedési szakközépiskolába járok. Csendes gyerek vagyok, nem nagyon alakítok ki osztályon belül szoros kapcsolatokat.

Figyelt kérdés

Általában mindig egyedül vagyok az osztályban, nem keresem senki társaságát. Ilyen vagyok már az általános iskola első osztálya óta. Ennek az az eredménye, hogy első osztály óta folyamatosan bántanak, piszkálnak, tényleg minden ok nélkül. Nekem persze az ilyen esetekben eszembe sem jut visszaszólni, mert egyszerűen nem vagyok olyan. Volt persze, hogy fizikailag is bántottak, amivel meg tényleg nem tudtam mit kezdeni, mert nem vagyok egy "erőember", illetve a mozgásommal is probléma van. De ha nem lenne, akkor sem csinálnék semmit. Olyan vagyok sajnos, akibe bárki bele tud kötni. Nem tudom azt csinálni, hogy nem hagyom magam. Általánosban 8. osztály végén már nagyon elegem volt, de azt gondoltam, hogy középiskolában már csak nem lesz ez a helyzet. Sajnos be kellett látnom, hogy tévedtem. Most is, ott is ugyanúgy piszkálnak. És már ezt 9. éve elviselni..Hát, nem egy kellemes érzés. Ez amúgy már azt is kialakította bennem, hogy utálom az ilyen közösségi "életet". Meg nem is bírom már, azt érzem.

Szerintetek ebben az esetben mit tudnék csinálni? Nem tudom, hogy arra van-e lehetőség, hogy magántanuló legyek. De valami megoldás valamire csak van. (15/f)


2013. nov. 24. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem indokolja a magántanulás lehetőségét. Ha tényleg ennyire súlyos a helyzet, akkor nézz egy másik iskola után és ott próbálj meg kialakítani haveri/baráti kapcsolatokat. Szünetekben menj oda, szállj be a beszélgetésbe. Légy magabiztos. :)


15/l

2013. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A magántanuláshoz nem kell indok, ahhoz kell indok, hogy elutasítsák a kérelmeteket. Szóval ha az szeretnél lenni, akkor hajrá, beszéld meg a szüleiddel és nyújtsatok be egy kérvényt.

Én csak azért nem ajánlom, mert így kiesel a közösségből. De amúgy meg tudlak érteni teljesen. Én csak 2 évvel vagyok idősebb, nem bántanak az osztálytársaim, de pánikrohamaim vannak, 8 évig folyamatosan balhéztam általánosba, aztán 3 évig voltam egy nagyon-nagyon szivatós suliban, (most váltottam sulit, sokkal könnyebb) de mivel nagyon stresszelős vagyok, teljesen tönkrementem idegileg és már nem bírok bejárni, minden reggel rosszul vagyok.

Vagy megpróbálhatod esetleg a suliváltást, lehet hogy a következő osztályoddal jól kijönnél.

17L

2013. nov. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!