Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pannon egyetem vagy ELTE?...

Pannon egyetem vagy ELTE? (programtervező informatikus szak)

Figyelt kérdés

Kaposváron lakom, most végzek a gimnáziummal és nem tudom eldönteni, hova jelentkezzek egyetemre. Elsősorban a proginfó érdekelne. Pannon egyetemre azért gondoltam, mert nem kéne annyira messze utaznom, több ismerősöm szeretne oda jelentkezni, és állítólag ott is színvonalas az infós képzés. Budapesten, ha minden igaz, jobban elismert diplomát tudnék szerezni.

Egy PE-s diplomával mennyire nehéz elhelyezkedni? Szerintetek megbánnám, ha inkább oda jelentkeznék az ELTE helyett?



2013. nov. 24. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én PE-n végeztem ezen a szakon, viszont inkább ELTE-t ajánlom, főleg ha jó tanuló is vagy (különösen matekból). Elhelyezkedni mindkettővel el fogsz tudni, ha közben hobbiból is nyomod a programozást, és idővel elmész valami normális céghez szakmai gyakorlatra, viszont az ELTE-vel jobbak a lehetőségeid, mivel a szoftverfejlesztő cégek 90%-a Budapesten van, így sokkal könnyebben találsz egyetem alatt jó cégnél szakmai gyakorlatot, és végzés után jobban kapkodni fognak érted, te pedig nagyobb eséllyel fogsz többet keresni. A hallgatói állomány is jobb (a jobbak közül többen mennek az ELTE-re), vannak szakirányok (PE: egy szakirány vagy más szakból minor), a nagyobb létszám miatt valós lehetőség választható tantárgyakra (PE-n azt választottam, amit fel tudtam venni, mert nem ütközött és nem telt be), és feltételezem, hogy az oktatók között is több a hozzáértő.


Ja, és Kaposvártól nem biztos, hogy messzebb van Budapest, mint Veszprém. Kilométerben messzebb, de a tömegközlekedés érdekes, ha nem Budapest irányába mész valahonnan...

2013. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a távolság szempont, akkor Pécs van még közel hozzád (proginfó, gazinfó és mérnök-infó is van), meg Nagykanizsa (mérnök-infó).
2013. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De még gyorsan hozzáteszem, a PE jobb infóban, mint a PTE, és a veszprémi képzés előbbin belül jobb, mint a kanizsai.
2013. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Pécsről hallottam, hogy gyengébb, ezért inkább ki is zártam. Kicsit utána néztem a közlekedésnek, és tényleg kb. ugyanott vagyok Bp-el mint Veszprémmel :D Még a veszprémi nyílt napra elnézek, hátha tudnak nekem valami előnyöset mondani, aztán ha nem jön be annyira, másodiknak még mindig megjelölhetem :)

Egyébként úgy hallottam, ELTE-ről sokan kiesnek/halasztanak. Ha véletlenül megtörténne velem, vagy már félév közben rájövök, hogy nem nekem való, nagy macerával járna a váltás? Esetleg félév közben is lehetséges?

2013. nov. 24. 21:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Átjelentkezéssel elég sok macera van, saját tapasztalatból mondom, pedig én PE-n belül jelentkeztem át egyik szakról a másikra.


Mert ugye ott kezdődik, hogy ahová átjelentkezel, ott legalább valahány kreditet el kell fogadtatni(olyan 20-30 kredit szokott lenni, de benne van az aktuális szabályzatban), szóval az átjelentkezési kérelem egyben kreditelfogadtatási is. Aztán minimális az esélye, hogy államira vesznek át, eleve azt csak valaki helyett tudja az egyetem, tehát ha valaki elment onnan. Az elfogadtatás is zűrös lehet, ha nem egy az egyben megfeleltethetőek a tárgyak. Ha a szakvezető vagy a bizottság nem bólint rá valamire, akkor az oktatóhoz kerül, és elég sok olyan van, amelyik meg van győződve, hogy ő sz arta a világot, és még olyat sem fogad el, ahol 90% az egyezés, mert szerinte csak ő tanítja jól. Vannak persze rendesek is. Aztán mivel nem 100%-ban egyezik a tanterv, így átjelentkezéskor lehet olyan 1. féléves tárgyad, amid így nincs meg, viszont PE-n egy ideje belső policy, hogy nem fogadnak el párhuzamos tantárgyfelvételi kérvényt, tehát nem vehetsz fel sehogy sem olyat, aminek nincs meg az előfeltétele.


Szóval az átjelentkezéssel csak szívás van, de persze ha valahol nem megy, akkor mégiscsak érdemes meglépni.


Egyébként PE-n is sokan nem fogják soha elvégezni, különösen azóta, hogy a proginfó lett a tömegszak, és a mérnökinfó a kis létszámú, korábban ez fordítva volt.

2013. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudom, h régi a kérdés, de azért leírom, hátha más is olvassa pályaválasztás előtt. Én az eltén végeztem és mostani eszemmel a Pannont választanám. Az eltén érezhető, hogy nem a programozáson, hanem a matekon van a hangsúly, elvégezve az egyetemet, nem érzem úgy, hogy igazán fejlődtem volna szakmailag, ellenben rengeteget sz*vtam a matekokkal, amik szakmailag teljesen haszontalanok. Sosem fogok tételeket, bizonyításokat használni a munkám során, de az egyetembe fektetett energiám 80%-a ezekre ment el.
2016. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6:

Én PE-en végeztem ezen a szakon, és nyugodj meg, nem jártál volna jobban. Ok, talán picit kevesebb és könnyebb a matek, de a szakmai rész egy nagy nulla.

2016. márc. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!