Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik az eltérések a mérnökinfor...

Mik az eltérések a mérnökinformatikus/gazdaságinformatikus/programtervező informatikus szakok között? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Olvasgattam már itt gyik-on is, meg felvit is átolvastam, szóval az kisült belőle, hogy proginfón több a matek, mérnökinfón van brutál fizika, gazdinfón meg gazdasági tárgyak, de nem tudom ez mennyire van így? Melyikkel milyen munkaköröket lehet majd betölteni? Annyira nem csípem a fizikát,de úgy tudom mérnökinfó áll legközelebb a hardverterülethez, ez pontosan mit takar?

Szóval aki esetleg érintett ezekben a dolgokban az írhatna nekem pár hasznos infót! Köszi :)



2013. júl. 20. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Úgy van, ahogy leírtad, de a munkakörök betöltésénél nem veszik szigorúan, szóval átjárhatók a szakok. Mérnökinfo: hardver, hálózatok, telekommunikáció, irányítástechnika. Programztervező: programozó, Gazdinfo: számlázási rendszerek, vállalatirányítási rendszerek
2013. júl. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "brutál fizika" a legtöbb helyen szerintem csak egy tárgy 1 esetleg elképzelhető, hogy valahol 2 félévig. Nem könnyű, de vannak sokkal nehezebb tárgyak is. Mérnök infón ami meghatározóbb, hogy elég sok elektrós/villanyos/elektronikás tárgy van meg viszonylag sok gazdasági tárgy is, kevesebb matek, mint programtervező szakon (de még így is 5 tárgy).

Te is, meg az előttem szóló is jól mondta, sok más dolgot is megtanulsz a programozáson kívül. Lehetsz pl. rendszergazda, hálózat tervező, informatikai biztonsági szakember, webprogramozó (bár ezt nem oktatják túl erősen kb. sehol), adatbányász, adattárház és adatbázis tervező...

Programtervező informatikusoknak (vagy régi nevén programtervező matematikusoknak) nem sok ilyet tanítanak…

A gazdinfót meg csak akkor ajánlom, ha nagyon érdekel a közgáz meg az ilyesmi. (Viszont sokat keresni azzal is lehet, sőt!)

2013. júl. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor maradok a mérnökinfónál, leginkább az érdekel, de várok még további hozzászólásokat is! :)
2013. júl. 24. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!