Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME VIK-el kapcsolatosan...

BME VIK-el kapcsolatosan tudnátok írni?

Figyelt kérdés

Informatika terén ha vannak hálózati ismereteim, de programozni nem tudok akkor mennyire lesz nagy szívás?

Villamosmérnökin mennyire durva az első év?

Mivel jobbak a lehetőségeim később?



2013. nov. 25. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem első félévben a kettő kb. ugyanaz, bár jövőre már más lesz a tanterv szóval nem tudom az mennyiben változtat az egészen (szerintem semmennyire).


Programozást pedig a nagy 0-ról kezdtük szóval ha tényleg rendesen tanulsz, akkor ebből szerintem nem lehet bajod. Bőven lehet tartani a tempót. A számonkéréseknél lényegében újat nem kérnek viszont elvárják, hogy a típusfeladatokat nagyon vágjad (különben az időből kicsúszol, de erre csak gyakorolni kell)

2013. nov. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, sok helyen olvastam, hogy már az elején szívatnak, de akkor ezek szerint hagynak időt a felzárkóztatásra.

Szorgalom meg mindenhol kell végül is.

Az a baj az iskolai ütemtervvel, hogy félévig volt c programozásunk, de a tanár gyakorlatilag feladta az anyagot és órán beugrókkal kért számon, tehát sok segítséget nem kaptál, nullával volt egyenlő.

Nyelvvizsga addig remélem meglesz, infóra tanulok, hogy baromi jó legyen a matek meg megint ugyanaz, bár attól jobban félek.

370 pont volt most a határ, 375-re min. kellene, mert akkor mondhatni sikeres a felvétel.


Egyébként az infó full programozás vagy van hardveres része is?

2013. nov. 25. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Eddig a prog1-t Czirkos tanította, aki szerintme nagyon jó tanár. Itt szerintem csak saját lustatásodat hibáztathatod, ha valamit nem tudsz, mert tényleg jól elmondja, fenn van érthetően a tananyag, az órán vett példák megoldásai, jellemzően ha óktatónak írsz válaszol is és rengeteg példa fenn van megoldással (mondjuk ő az előadást tartja, a gyakorlatnál már kicsit szerencseszerű)

Amúgy ha gondolod már most nézegetheted ezt a honlapot: infoc.eet.bme.hu


Én gyólya vagyok szóval keveset tudok az egészről. Van pl. digitális teknika, számítógépes architektúrák szóval azért van hardver ismeretek is bár nem tudom ez mennnyire piacképes. (bár amúgy szerintem ha közben mégis ezzel akarsz foglalkozni, akkor lazán mehetsz msc-n villamos megfelelő szakára, de ez csak tipp).


Másrészt elméletileg az új tanterv lényege részben, hogy jobban eltávolodik a hardveres képzéstől (legalábbis ezt írták, nem tudom ez miben nyilvánul meg)

2013. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!