Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek el kell hagyni a...

Szerintetek el kell hagyni a kézírás oktatást az alsó évfolyamokon?

Figyelt kérdés

Amerikai iskolák példájára csak számítógépen tanítják meg írni a gyereket.. véleményeket várok és indokokat

előre is köszönöm!



2013. dec. 2. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én ia hallottam ezt az amerikai példát, azért veszélyes, mert ahogy a kisbaba forgása kúszása stb az alapja annak, hogy később járni tudjon, ugyanúgy a kézírás tanulása során olyan agyterületek fejlődnek, amelyek a többi agyi funkciót is erősítik, beszédet, gondolkodást, stb...


és különben is, mihez kezd az amerikai gyerek ha áramszünet van??

2013. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

HOL? (Mármint az USÁn kívül még hol?) Linket, pls.


Amúgy szerintem egetverő baromság. Tök jó, hogy felismerték a gépírás fontosságát, de 1.) azt manapság már majdhogynem magától is megtanulja a gyerek 2.) annak a tanítása nem zárja ki a kézírásét 3.) olyan kis korban még nem is annyira fontos a gépírás, azt elég később elkezdeni.

2013. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

persze, akkor hogy fog aláírást írni?

könyörgöm, gondolkozzatok már, és rengeteg ilyen esetet írhatok

2013. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
momndhatnám, hogy aláírás helyett ott van az ujjlenyomat, amit elektronikusan a gépek majd egyből "beolvasnak". egyébként én is amellet vagyok teljes mértékben hogy kell a kézírás! szónoklatot kell róla írnom, és ehhez vártam pár segítséget. az edigieet köszönöm!
2013. dec. 2. 22:57
 5/8 hunbula ***** válasza:
Már megint a téves információk alapján megy a kavarás. Nem hagyják el a kézírás tanítását Amerikában sem, csak a gépelést többet gyakoroltatják, mint a kézírást. Ami nincs, az a folyóírás erőltetése (közd hozzá az o betűt a t betűhőz azt az á betűhöz, szép). Nem is jutna rá megfelelő óraszám a többi dolog mellett. Szóval akkor most nyomjatok egy reset gombot ennek fényében.
2013. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, majd papír alapú szerződésekre mindenki egy "X" et fog rajzolni.
2013. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, talán az USA már eléggé fejlett, de mi nem
2013. dec. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az amerikai iskolák egy részében nem a kézírás, hanem a folyóírás kötelező oktatását vették ki.
2014. okt. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!