Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan ne bukjak meg kémiából?

Hogyan ne bukjak meg kémiából?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kérdés eléggé abszurd, de elmagyarázom. Másodikos vagyok egy közép-erős gimiben Szegeden és a kémia nem éppen az erősségem. Az előző évben még átmentem egy 3assal de csak azért mert év elején feltankoltam jobb jegyekkel így volt mit rontani egészen 3asra.

De most már év eleje óta írok horribilis dolgozatokat. Eddig van egy 1esem, és egy 2esem. Lenne még egy 1es is, de az az egy röpdolgozat olyan borzalmas lett osztályszinten, hogy azt senkinek se írta be a szaktanár.

És az a legiritálóbb hogy csak ebből az egy tantárgyból. Minden másból jó, vagy kitűnő vagyok.

A tanulási technika nagyjából abból áll, hogy addig olvasom az anyagot amíg meg nem jegyzem... Szóval magolok.

Egyébként az osztályfőnököm egyben a kémia szaktanárom is.


2013. dec. 4. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Majd elmész közmunkába stadiont építeni.
2013. dec. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kémia elég tanulható tantárgy. Szerezz egy 3ast és megvan a 2es. Egyébként én vhelyen élek és vannak Ságváris(úgy tudom az erős gimi) ismerőseim és ők is megtudják tanulni kitűnőre a kémiát, akkor más is képes rá :D

Én szeretem a kémiát és megértés alapján tanulok :D, nem tudom ezt hogy nevezik. Próbálom magamnak elmagyarázni az anyagot, mintha én lennék a tanár és eléggé beválik. A kémiát máshogy nem is igazán lehet tanulni. A magolással nem hiszem, hogy meg is érted a fogalmakat vagy a számításokat. Amúgy pontosan mi nem megy a kémiában? számítás? az elmélet?

2013. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szíves válaszod első, remélem te meg a kénköves pokol urának a perzselő faszán fogsz égni az örökké valóságig!
2013. dec. 4. 20:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves Második, úgy az egész zavaros. Nem értem az összefüggéseket. Egyébként most szénhidrogéneket veszünk. De lehet hogy majd kipróbálom a te módszered, köszi : )
2013. dec. 4. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!