Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az milyen már, hogy 15 ezer...

Az milyen már, hogy 15 ezer forintokat kér az egyetem a nem teljesített 2 kredites kurzusokért?

Figyelt kérdés

Betegség miatt abba kellett hagynom a félévemet és még jó, hogy értesültem az utólagos passziváltatásról, mert kiderült, hogy 130 ezer forintot kérnének a nem teljesített kreditekért. (kevesebb mint 30 kredit)


Mi ez a maffia? Mert a magyar pénzügyi helyzetben ezek az összegek már igazán nem "ösztönző" összegek.


2013. dec. 5. 16:56
 1/4 reptoid ***** válasza:

Ez van sajnos. Mielőtt beiratkozol, van lehetőséged elolvasni a tvsz-t. A későbbi módosításokkor is bármikor van lehetőséged otthagyni az egyetemet.

Betegség vagy más, nem várt dolog esetére találták ki pont az utólagos passziváltatást.

Akinek meg be tud menni, az tanuljon is, ha nem akar fizetni. Mi ez, ha nem elég jó ösztönző erő egy olyan valakinek, aki pl nem tudja kifizetni a nem teljesített krediteket?

2013. dec. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudod milyen országban élünk.

Örülök, hogy van mit ennem, nem hogy még legyek mintadiák.

Az lennék, ha burokban élnék, de számomra az egyetem nem ugródeszka. Orvosnak kellett volna tanulnom, nem mérnöknek.

2013. dec. 5. 17:41
 3/4 reptoid ***** válasza:
Ezt hogy érted? Én tanultam mindkettőnek, vagyis az egyiknek még most is. Mondjuk egyet tudok érteni, sokkal jobb az orvosi, de ez benned miért fogalmazódott meg?
2013. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Másik oldalról: a diákra egy csomó pénzt költöttünk, és nem végezte el a tantárgyat...

Egyébként előre lehetett tudni, a tiedhez hasonló esetekre pedig ott az utólagos passziváltatás.

2013. dec. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!