Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A 2014-es évben fogok továbbta...

MBS kérdése:

A 2014-es évben fogok továbbtanulni, akkor lesznek az érettségik is. Viszont nem tudom milyen szakra menjek, a bentiek alapján mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 6. 21:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Ami erősségem, jobban érdekel:


-Info

-Angol


Amiből gyengébb vagyok:


-Matek


Amit érdekesnek találok, de egyelőre nem foglalkoztam vele komolyabban:


-Biológia

-Történelem


Milyen szakok, irányzatok vannak amin érdemes tanulni és nem iszonyú nehéz bejutni?


Szinte bármire nyitott vagyok, bár elsősorban valamilyen számítógéppel kapcsolatos szakon helyezkednék el, abban érzem magam otthon a legjobban, bár talán a programozás a legutolsó lenne, igazából attól félek, hogy túl gyenge a matekom ahhoz, hogy infós szakra menjek, és csak kiesnék az első években. Tudnátok segíteni?

2013. dec. 6. 21:10
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem programozó, akkor rendszergazda talán még lehetsz.
2013. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy informatikus könyvtáros...

Az, hogy tudsz kezelni egy szövegszerkesztőt, meg kiismered magad facebookon, azt azért ne vegyük informatikának! Az informatika nagyon nem itt kezdődik. Komoly képzésekben mindenhol tanulnak programozni, több nyelven is. Ilyen érdeklődéssel menj valami humán szakra! Az anglisztika nagyon divatos.

2013. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem pont a divatos szakok érdekelnek hanem az ami hasznos, jól el lehet helyezkedni vele...


És a programozót sem vetem el, csak félek, hogy kiesnék valamelyik évben mert túl nehéz lenne a matek.


Esetleg Biológia, Kémia, Földrajz terén mi lehet még ami érdekes is és nem olyan nehéz bekerülni?

2013. dec. 6. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, mérnökinfón elég kemény matek van. De beugratósan csak analízisnek hívják. :D

Egyébként meg bármi lehet érdekes (talán még a számvitel is) ha az embert az érdekli. (ezt jólmegaszontam!)

Ez alapján nem lehet szűrni, hogy mi érdekes, mert azt te tudod csak, hogy számodra mi az.

Más: mit jelent az, hogy nem nehéz bekerülni? Ezt felvételi pontszámban próbáld kifejezni!

Esetleg legyél vegyész. Azoknak nem sok gondjuk van az elhelyezkedéssel. De ott is van alap matek biztosan.

2013. dec. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mellesleg ami még érdekelne az valamilyen régészettel, történelemmel kapcsolatos dolog, de nem tanár vagy ilyesmi annak nem szeretnék menni. Kérdés, hogy az mennyire ér valamit. Abból milyen lehetőségek vannak? Vagy esetleg valamilyen személy aki a rendvédelmi szerveket segíti de mondjuk egy laborban elemezgetni meg ilyesmi, persze nem ilyen CSI-ra gondolok meg ilyenek de értitek a lényeget gondolom.
2013. dec. 6. 23:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szívesen elemezgetnél anyagokat a laborban, akkor valóban jó lesz neked a vegyészet.
2013. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!