Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kreditek BME! Ez hogy működik?

Kreditek BME! Ez hogy működik?

Figyelt kérdés
Első félévemben vagyok, 30 kreditnyi tárgyam van erre a félévre. Év végéig kell meglenni a 30-nak, hogy ne rakjanak át önköltségesre. Nagy valószínűséggel ebben a félévben csak a fele lesz meg, úgy 15 körül. A kérdésem az lenne, hogy következő félévre felvehetek plusz "töltelék" tantárgyakat, hogy összejöjjön az a 30? Vagy fizetni kell kredittúllépésért? Hogy működik? Segítsetek kérlek! :)
2013. dec. 7. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Két félév alatt minimum 30 kreditednek kell lennie, DE egy félévben átlagosan 30-at kellene teljesíteni ahhoz, hogy egyenletes legyen a félévek során a tárgyaid eloszlása, és időben be tudd fejezni. 30 kreditig simán vehetsz fel tárgyakat a következő félévben, azután nem tudom, hogy van, mert nem a BME-re járok.
2013. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem fogom időben befejezni...

Csak fizetősre nem szeretnék átkerülni, jelen pillanat ez a cél.

Esetleg BME-s, aki benne van a dologban?

2013. dec. 7. 19:26
 3/8 czibles ***** válasza:

Akkor kerűlsz fizetősre, ha nincsen 30 teljesített kredited az utolsó 2 aktív félévedben ÉS az utolsó 10 vagy 15%-ban vagy (pontosan nem emlékszem mennyi). Ezt a tavaszi félévek végén szokták ellenőrizni.

Amúgy meg: [link]

2013. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt tudom!

Azt nem tudom, hogy a következő félévre felvehetek "korlátlan" mennyiségű plusz töltelék tárgyat? Vagy ez mennyiben van korlátozva? Csak hogy biztos meglegyen év végére az a 30 kredit.

2013. dec. 7. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Bárhány tárgyat felvehetsz, de a mintatanterv 210 kreditből áll (ez tartalmaz 10 kredit kötvált és 10 kredit szabvált).


A 210 krediten túl még 10%-t áll, de ha azon is túl lépsz, akkor a kreditért fizetned kell. És mivel most bukni fogsz 15 kreditet (amit ugye újra fel kell venned), ezért ez elég szűkős korlát.


De ebben az évben még kötválokon és szabválokon el tudsz vegetálni, de még egy ilyen után már viszonylag komoly összeget kell fizetned. Fizetősre emiatt nem tesznek át, csak a kreditért kell fizetned.

2013. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De egy kredit túllépés olyan 2000 ft körül mozog, ugye? Azt azért mégiscsak könnyebb kifizetni, mint fizetősőn kétszáz akárhányezret. :) Mert az is a baj, hogy 2 tárgyat alapjáraton már csak szeptemberben vehetek fel újra, mert nem keresztféléves.
2013. dec. 7. 22:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Természetesen messze nincs egy szinten a fizetősre való átrakással, de nem is egy zsebből ezres. Gondolj bele: 15*2000=30k. Szóval azért nem csak zsebpénz, de azért nem is a világvége még.
2013. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aha, szóval majd az egyetem elvégzése után sínylem meg egy kicsit, amikor összesítik hány kreditem is van. :)
2013. dec. 8. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!