Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan működik ez a felsőoktat...

Hogyan működik ez a felsőoktatásban?

Figyelt kérdés

Most fogok majd 2014 májusában érettségizni, érdekel a műszaki vonal, itt ugye matek és informatika a két fontos tárgy. Viszont most ahogy közeledik a jelentkezés, vizsga kezdek bizonytalan lenni. Lehet teljesen más területen kellene továbbtanulnom. A másik opció a fogorvos lenne, ehhez kellene egy évet halasztanom, mondván, hogy felkészüljek az emelt bioszra és kémiára.

Utána tudom kell fizetnem a két emelt érettségiért ami 50k, ha jól tudom, de ha mondjuk felvesznek akkor ugyanúgy államin leszek?

24-25 évesen végeznék ha műszaki vonalon mennék tovább és fogorvosin meg 27-28 évesen.

Mit tennétek Ti?

Későbbiek terén, szerintem több lehetőségem lenne és biztosabb pont.



2013. dec. 6. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Mindkettő jó választás. Mondjuk a fogorvosihoz is kell egy erős gyomor. Vannak csúnya dolgok. Meg tudtommal elég protekciós az elhelyezkedés. A műszaki pálya ezzel szemben sokkal jobban épít a műszaki érzékre, logikára. Ha ez megvan és érdekel is, én inkább azt választanám a helyedben.
2013. dec. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egyetem ingyenes amennyiben eléred a szükséges ponthatárt.

Továbbá miért végeznél fogorvosival 27-28 évesen? A fogorvosi csak öt év, és utána már dolgozol és fizetést kapsz, ráadásul egy fogorvos szakosodás nélkül is jól megvan. Az átlag fogorvos 23-24 évesen végez.

2013. dec. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Muszaki vonalon a programozas erdekelne, de sajnos nem megy meg.

Elszamoltam akkor egy evet azt hittem 6 eves a kepzes, egy evet bukok akkor csak.

2013. dec. 7. 07:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Műszakin a matematika és a fizika számít, a középiskolai informatika vajmi keveset. (A fizika is csak a gépészen és az építészen igazán, de legalább az hasznos egy infó érettségivel ellentétben.) Ha mérnökinfóra/proginfóra mennél, annak az eleje 90% matek, így kell készülni. Nem egyszerű, de szorgalommal megoldható.


Bármelyiket végzed is el, munkád szinte biztosan lesz és mindkettő abszolút élvezhető. A fogorvosihoz talán ajánlott egy kis elfogultság.

Ha államira felvesznek -ez korhatártól független- akkor az a felvételtől számított egy tanévre szól...ha nem sikerül teljesítened az állami támogatott képzéshez szükséges minimumot (ez úgy gondolom mindenhol évi 30 kredit), akkor automatikusan átsorolnak költségtérítésesre. Ám ennek én sem vagyok kellőképp tudatában, akadhatnak kivételek, olvass utána!


Magam részéről azt választanám, ami érdekel. Ne görcsölj azon a két-három év különbségen, ha a fogorvosit jobban szeretnéd, válaszd azt, dolgozhatsz utána alsó hangon 40 évig, meg sem fogod érezni azt a max. 3 év kiesést.

Egy átlag fogorvos kevesebbet keres, mint egy átlag programozó, de ne ez motiváljon. Neked kell tudnod, melyikben vagy jobb, melyik érdekel jobban.

2013. dec. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elhamarkodott dolog azt mondani, hogy fizika csak a gépész és építész szakon kell. Hiszen ott van például a villamosmérnöki. Csupa fizika, csak nem mechanika-statika orientált (az is van bőven), hanem minden más, ami a fizikához tartozik (Elektromágnesesség, elektroszatika, termodinamika, optika, stb). Alapvetően a legtöbb műszaki képzés alapul a fizikán...
2013. dec. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez jogos, elnézést!
2013. dec. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!