Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire számít egyetemen a...

Mennyire számít egyetemen a tanulmányi átlag?

Figyelt kérdés

Tehát ha nem kapok ösztöndíjat, akkor lehet hátrányom abból, ha mondjuk csak elgéségeseim vannak?

Néhány ismerősömtől hallottam, hogy átrakhatnak költségtérítésesre is, ez igaz?


2009. nov. 23. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez igaz. Ha rossz az átlagod, akkor átraknak.

Miért elég neked csak az elégséges? Elvégre azért mentél egyetemre, hogy tanulj nem? Az sem mind1, hogy hogyan végzed el...

2009. nov. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem mindenből, de kb milyen átlagnak kell lennie?

Azokat a tárgyakat sajnos örülök, ha ilyenre eltudom végezni.

2009. nov. 23. 16:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez a szaktól és az iskolától függ. Mindig annyi ember marad államin, ahány hely van, vagyis ahány helyet az állam finanszíroz. Neked úgy kell ügyeskedned, hogy legyél mindig a legjobb "mondjuk, teszemazt" 50 között és akkor bent vagy. Aki nem fér be, az megy a költségtérítésesbe
2009. nov. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát a mi szakunkon kb 140-en vannak :(
2009. nov. 23. 18:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy számít..:) ha jó az átlagod biztosan kaphatsz valamilyen ösztöndíjat, csak akik fizetősön vannak nem jogosultak rá!Azért is fontosak az eredmények, mert beleszámít , hogy felvesznek-e Maesterre vagy sem:)
2009. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Ez sztem hülyeség,hogy átnyomnak költségesre,egyetemen nem olyan egyszerű,ahogy itt írják,hogy szerezz jobb jegyet,beledgebbedhetsz akkor is fogsz szívni,legalábbis nálunk ELTE proginfen így van 2006-ban kezdtem csúszok ez igaz,de 500-ból vagyunk vagy 80-n kb.Erről ennyit.Max nem kapsz ösztöndíjat.
2009. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem hülyeség ez így van.

Haverommal is így történt. Kapta a levelet, hogy a rossz tanulmánya miatt átrakták fizetősre. Más meg ment a helyére...

2009. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Ez fura,én erre azt mondom,hogy a bankárom nem fogja kérni a bizonyítványomat,hanem a pénzügyi kimutatásomat
2009. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség. Igen is szűrjék ki azokat, akik csak azért mennek egyetemre, hogy ne kelljen dolgozniuk. Az egyetem legyen az okosak privilégiuma, azoké, akik egész életükben keményen dolgoztak és teljesítettek.
2009. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Már írtam az előbb az utolsó előtti hozzászóló vok.


Azér utolsó ezt ne,mert én meg dolgozok suli mellett,igaz az egyetem nem megy,csak a szüleim miatt végzem,de megcsinálom igaz csuszva.Én nem eltartatom magam hanem a saját lábamra álltam és magamat tartom el,én nem vok az gyerünk oszt b_sszunk be típusú kishülye gyerek.Mellette sportolok és üzletelek nah csak ennyit csinálok a suli nekem harmadlagos.


22F

2009. dec. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!