Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen tényleg puskázni...

Egyetemen tényleg puskázni kell, ahhoz, hogy valakinek a diplomája a legjobb értékelésű legyen?

Figyelt kérdés
Elsőéves egyetemista vagyok az ország egyik legjobb egyetemén egy nehezebb kategóriába tartozó szakon (nem mondom el, hogy melyik az, de benne van a középkor óta oktatott 4 alapszakban) és azt látom, hogy mindenki szétpuskázza az agyát. A vizsgák 90%-a írásban van, a zh-k alapból írásbeliek és szinte mindenhol lehet puskázni. Előttem mögöttem mindenki puskázik, utána meg villog az 5-ösével. A szorgalmi időszak első felében keményen készültem 1-1 zh-ra, utánaolvastam extra dolgoknak is és a 3-as szintet ütöttem meg, aztán mikor már sűrűsödtek a dolgozatok, volt hogy már csak egy estém volt felkészülni, vázlatosan átnéztem, semmi extra nélkül, csak szigorúan az odatartozó anyagot és 1-2 dolgot kipuskáztam és 5-ösöket kaptam. Ennek így hosszútávon mi értelme? És úgy tűnik a profok ezzel ki vannak békülve, mert állandóan a puskázási poénjaikkal jönnek, mintha ez már egy bevett szisztéma lenne. Tényleg ezt kell csinálni? Ne érdekeljen semmi ami az anyaggal kapcsolatos, csak írjam le szolgai módon amit kell, akár puskázva is? Ha így van, akkor csak gratulálni tudok a magyar egyetemeknek és a mostani felnőtt generációnak és az ötösömet igen is megszerzem!

2013. dec. 10. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni is lehet. Csak van, hogy nagyon sokat kell.
2013. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk pl. az oktatási dékánhelyettesnél nem érdemes puskázni, mert nem csak megbuksz, ha van annyi eszed, hogy kétszer puskázol nála, feljelent a dékánnál, majd kirúgat. Viszont a dékán nagyon laza. Nála szóbelik szoktak lenni, és mivel elfoglalt, van, hogy fél órára otthagy minket a szobájában... Igaz, nem puskázunk, csak megbeszéljük, ki mit húzott. Persze jellemzően nem csak az adott tételt kérdezi meg, de érted... Én csak olyan tárgyakból szoktam puskázni, ahol muszáj. Mert nagy az adatmennyiség és fél év alatt képtelenség megtanulni. De az én szakomon vannak olyan tárgyak, amiket érteni is kell, na ott hiába puskázik bárki is, úgyse megy át, ha nem érti.


Ahova én járok, ott a tárgyak egy része tölteléktárgy. Mindenből egy csipet valami, és mivel (főleg elsősként) nincs az embernek rálátása az egészre, ezek a tárgyak nehezek. Szóval sokan puskáznak. Aztán az alapozótárgyak után jönnek a lényegi dolgok, ahol hiába puskázol. Meg nálunk rengeteg a szóbeli. Oké, a dékán lelép, de más tanárra ez nem jellemző, sőt, sokuk elég szigorúan veszi. Na, ott mire mész a puskáddal?


Szóval én azt tanácsolom, hogy ha egy felsős azt mondja, hogy xy-nál ne puskázz, akkor ne puskázz, mert csúnyán megütheted a bokád. De hosszútávon nem csak puskázni kell majd, tanulni is érdemes, mert sok tárgy épül egymásra, és nem fogod érteni, miről karattyol a tanár...

2013. dec. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Kedves válaszoló, érdekes módon ahova én járok ott egy-két huszadrangú tárgyat leszámítva nem szoktak puskázni a diákok...


Szóval gyanús, hogy az ország egyik legjobb eggyeteme csak valami agyonhypolt pest sz.r.

2013. dec. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Nézz utána jobban, hogy miből áll össze a diplomajegy. Ahová én járok és jártam ott a szigorlati jegyek,a szakdolgozat és a szakmai gyakorlatok jegyei, adják a diplomaátlagot. A szigorlatra csak témakörök vannak megadva, tehát rálátás kell a témára, és puskázni se nagyon lehet, főleg, hogy szóbeli. Ahhoz, hogy egy jó szakdolgozatot összehozz szintén otthon kell lenned több témában, ezt pedig nem lehet összepuskázni.

Szóval, szerintem, puskázással el lehet érni jó átlagokat egy-egy félévben, ösztöndíjat stb., de diplomajegy ettől még nem lesz a "legjobb értékelésű".

2013. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

"Szóval, szerintem, puskázással el lehet érni jó átlagokat egy-egy félévben, ösztöndíjat stb., de diplomajegy ettől még nem lesz a "legjobb értékelésű"."


Azt ugye tudod, hogy a diplomaátlag számítása egyetemről egyetemre változik?

2013. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

13:54

Igen, tudom. Ezért írtam, hogy nézzen utána, náluk, hogyan számolják. Én 2 különböző egyetemre jártam, mindkettőn így számolták.

2013. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Na ez a jog lesz (a középkor óta oktatott

négy alapszak egyike) Az orvosin nem tudom elképzelni

2013. dec. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

"Az orvosin nem tudom elképzelni"


Orvosin csak olyan tárgyból van puskázás, amit senki nem vesz komolyan. Arról nem is beszélve, hogy a vizsgák többsége szóbeli.

2013. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Az ország legelső egyetemére járok, a legnehezebbnek kikiáltott szakon tanulok. Puskázni ZH alatt? Érdekes lenne, mikor pl múlt csütörtökön úgy írtunk, hogy minden ember között egy hely kimaradt, előttem az angol, mögöttem a német programosok, minden sor végén 1-1 felügyelő tanár állt mind2 oldalon, a cuccainkat meg alapból lent kellett hagyni a pódiumon, egy tollat vihettél magaddal. Ez egy átlag zh. Egy komolyabbon még személyi azonosítása is van, ott 2 hely marad ki 2 ember között és csak minden 2. sorba ülhet ember. Puskázni esélytelen, lehetetlen. Ezek után el nem tudom képzelni, hogy te mégis milyen egyetemen tanulsz, vagy ha az ország "legjobb" egyetemén ilyen egyszerű a puskázást megoldani, akkor azt egyedül ti nevezitek annak. Ja, félreértések elkerülése végett: van színjeles tanuló. Igen, az tényleg idegesítő, mikor valaki úgy ír 5-öst, hogy kipuskázta az egészet, de egy komolyabb felsőoktatási intézményben mégis csak meg tudják ezt is oldani. Vagy legalábbis nálunk működik...
2013. dec. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

"Az ország legelső egyetemére járok, a legnehezebbnek kikiáltott szakon tanulok."


Ez élettan vagy sejtbiosz zh-volt? :-D

2013. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!