Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnám a matematikai...

Jánosgazda kérdése:

Hogyan tudnám a matematikai készségeimet fejleszteni (9-es vagyok)?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy tanulok rá, példafeladatokat is csinálok, de ha dolgozatban egy kicsit megcsavarja akkor ,,pánikba esek", amúgy is akkor elég ideges vagyok, meg amúgy mondták hogy nem vagyok rossz matekos, csak nagyon izgulok, meg ,,elfigyelmetlenkedem" az egészet, és ez ilyenkor annyira idegesítő. Ötletek hogy hogyan tudnék jobban figyelni, hogy ne legyek ideges, és hogy hogyan legyen jobb logikám? Köszönöm, remélem nem raboltam senki idejét sem!

2013. dec. 11. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
sudoku
2013. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kérdésben benne van a válasz: "...legyen jobb logikám...". Logikai játékokkal kell játszanod, rejtvényeket kell megoldanod, mint például a sudoku is az. Minél többet, annál inkább fejlődik (fejlődhet) a logikai készséged.
2013. dec. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tom Benko ***** válasza:
Nem csak egyszerű, egyirányú példákat kell megoldani, hanem összetetteket is.
2013. dec. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Viszont fizikából 5-ös vagyok, pedig ahhoz kell logika, szerintem talán gyakorolnom kéne többet.
2013. dec. 13. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
A fizikához pont, hogy nem kell logika... Mitől logikus az, hogy a=s/t^2? A fizikát úgy a legkönnyebb tanulni, ha kísérletezel, és levonod a következtetéseket. Matekból a tételek logikai lépésekből épülnek fel.
2013. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tom Benko ***** válasza:
Láttál már rendes fizikafeladatot? Pont hogy kell hozzá logika...
2013. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát persze sok képlet, de hogy azokból egy értelmes dolog álljon össze azért ahhoz kell logika
2013. dec. 16. 15:32
 8/9 anonim ***** válasza:

A félreértések elkerülése végett: a fizika nem csupán képletekből áll. Ezt állítani azzal volna egyenértékű, mintha azt mondanánk, hogy az Egri csillagok csak egy betűhalmaz.


A kérdésre válaszolva: általában a matekhoz és a fizikához kell egyfajta készség, ami nehezen tanulható, mert vagy megvan, vagy nincs. Mindenesetre amikor gyakorolsz, akkor próbáld azonosítani magadban a gondolatmenetek legfontosabb pontjait. Mik azok a lépések, amelyek a leglényegesebbek? Melyek automatikusak? Mi volt a "csavarban" a plusz? Milyen lépést kellett megtenni pluszban a megoldás során emiatt? Van-e olyan előfeltétel, amely a feladatban nincs szájba rágva, de logikus vagy olyan, amit már korábbról tudni kell? A leglényegesebb pedig az, hogy a hétköznapi nyelven megfogalmazott összefüggéseket le tudd fordítani a matematika nyelvére (ezt hívják absztrakciós készségnek), a matematikai összefüggéseket pedig szép magyar mondatokban tudd értelmezni.


Egy jó tanár is attól jó, hogy a feladatokat a fenti pontok alapján tudja bemutatni. A jó diák meg attól jó, hogy ezt érti és alkalmazni tudja. És persze ott van az intuíció, ami egy adottság, de a tanulás is képes kicsit fejleszteni. Ezen kívül érdemes széles körűen elismert szerzők által írt, jó tankönyvekből tanulni, akik hangsúlyt fektetnek a szép, világos gondolatmenetekre.

2013. dec. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked!
2013. dec. 17. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!