Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik középiskolá...

Szerintetek melyik középiskolát válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hetedikes tanuló vagyok és szeretnék középiskolát választani. Van egy pár lehetőség és szeretném a véleményeteket hallani, ajánlhattok másik középsulit is. Egy pár szempont:

- mindenképpen szeretnék egyetemen továbbtanulni

- mindenképpen műszaki irányba (vagy építészet)

- nagyon jó tanuló vagyok

- edzésre járok heti 4-szer, szóval ne legyen túl messze a suli


1, Dobó Katalin Gimnázium (Esztergom)

- ez van a legközelebb

- ebbe a legbiztosabb a bejutás

- innen vannak ismerőseim

- jó reál tagozatok (matek, term.tud. és info)

- emelt szintű nyelvoktatás


2, Eötvös József Gimnázium (Budapest)

- az ország legjobb gimijei között van

- nagyon jó reálgimnázium

- nincs annyira messze


3, Boronkay György Műszaki Szakközépiskola (Vác)

- az ország legjobb szakközépje

- műszaki irány

- emelt szintű nyelvoktatás

- viszont ez van legmesszebb


Még jöhetnek sulik! (műszaki, reál, emelt nyelv stb.)



2013. dec. 12. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 4.-es és leírom neked, mit tapasztaltam az elmúlt években.

Az, hogy melyik középsuliba jársz a tanulásod szempontjából szerintem mindegy. A tananyag ugyan az, a tanárok meg... mindenhol vannak érdekes arcok. Ami igazán alakítani fog téged, az a környezet, ha az osztály jó részének az a véleménye, hogy felesleges tanulni, majd szakma azt készenvagyunk, akkor benned nem biztos, hogy kialakul a gépész irányultság.

A reál tagozat szerintem felesleges nyúzás, 4 évig kell jól teljesíteni matekból fizikából kémiából infóból, bioszból és a jó részére soha nem lesz szükség. Persze ez most téged érdekel, de amikor majd készülnél az érettségire, akkor majd téped a hajad, hogy minek neked most emelt szintű határozott integrálokkal meg kétgénes intermedier öröklődéssel szórakozni.

Emelt nyelv... Hát én emelt óraszámú németre jöttem, de kb olyanok járnak ide akik már egyébként is tudtak németül. Az óra annyit nem dob, nem olyan, mint egy nyelvtanfolyam, és ha kifogod a tanárt aki az emelt óraszámot azzal tölti ki, hogy kétheti 300 szóból szódoga, meg évi két Schritte akkor sokat ért...


Ha most lennék 8.-os a lehető legközelebbi gimibe jelentkeznék általános tagozatra, ahol van fakultáció választás, első két évben a két nyelvet csinálnám meg középszintre + 1 érettségi amelyikből akarod, 3-4. meg fakultáció amivel tovább akarsz tanulni, fizika meg mondjuk matek. A tankönyvek nem érnek semmit a mozaikos fizika meg a sokszínű matek olyanoknak lett kitalálva, akik már tudnak ezt azt a matekról-fizikáról és akkor persze nyilván egyszerű, mint a fakocka a sok színes barátságos rajzocskával. Elméleti szinten jók, csak érettségizni meg alkalmazott matematikából kell.

Amit én ajánlok, jó ha már 9.től ezekből gyakorolsz.

Fizika : Dér-Radnai-Soós gyűjtemény, a végén ott van részletesen minden feladatnál mit kell csinálni.

Matek : Minden középiskola könyvtárában ott porosodnak az ilyenhez hasonló könyvek [link] . Szerintem sokkal lényegre törőbb, mint a sokszímű matek.

2013. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Dobóba jelentkezz
2013. dec. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Eötvös, nagyon jó, akik ismerőseim oda járnak, mind nagyon szeretik :))
2014. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!