Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Néhányan miért értékelik túl...

Néhányan miért értékelik túl magukat, az iskolaválasztás terén? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! 9.-be járok (szakközép), Félévkor lesz pár hármasom a többi 4-es, 5-ös. Talán mehettem volna jobb iskolába is de nekem jó így is. Hallottam pár volt osztálytársamról akik jobb sulikba mentek és, hogy most milyen gyászos jegyeik vannak. Pl. az egyik viszonylag jó iskolába négy osztálytársam ment abból az egyik 8, a másik 4, a harmadik nem tudom hány tantárgyból bukik, a negyedik meg egyből se. Aztán egy osztálytársam kb úgy tanult, ahogy én viszonylag jó felvételit írt be is került egy jó gimnáziumba ahol matekból bukik. Na az ilyen emberek miért értékelik ennyire túl magukat? Persze "pikkel rá a tanár", nade mind a nyolc? Értem, hogy ez csak félévi jegy és ki lehet javítani, de nyolcat? Mi a véleményetek, hogy kerülhetnek be ilyenek jobb iskolákba? Ennyire kell a támogatás, hogy mindenkit felvesznek? 15/f

2013. dec. 14. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A gimnázium 6-7 és 8-9 közti váltás elég nagy szakadás tud lenni. Addigra még nem derül ki, hogy ki mennyire szorgalmas és mennyire fogja tudni tartani a tempót gimiben is.


És vannak akik eddig csak esszükkel nagyon jók voltak, de gimiben (legalábbis erősekben) már komolyan tanulni kell és sokan nem hajlandók erre.


Meg mivel a jegyek sokat számítanak (amiből nem nehéz jót szerezni, ha gyenge iskolában vagy), ezért annyira nem nehéz bekerülni


Szerintem talán ezek állnak mögötte.

2013. dec. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Más a követelmény egy gimnáziumban és egy szakközépben.Meg középsuliban nem elég megcsinálni a házit és megvan a négyes-azért tanulni kell.
2013. dec. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, hogy más a követelmény de aki nem tud egy kettest írni azt, hogy vehetik fel?
2013. dec. 15. 12:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan nehéz bekerülni és bent maradni egy gimnáziumban.
2013. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Más a követelmény egy gimnáziumban és egy szakközépben."

Ez kicsit úgy hangzott, mintha a gimnázium egy magasabb rendű iskola lenne. Pedig nem az. Más megfogalmazásban viszont komoly igazságtartalommal bír a kijelentés:

Más a követelmény az egyik iskolában, mint a másikban. Ugyanúgy vannak erős és gyenge gimnáziumok, mint szakközépiskolák. Másik megfogalmazás: Más a tanterv egy gimnáziumban, mint egy szakközépben.

A gimnázium tipikusa csak az általános műveltségre van kihegyezve. A szakközép az alapműveltség mellett egy szakmára készít fel. Továbbtanulás szempontjából, reál irányokban (főleg műszaki területeken, amit általában nehéznek tartanak) gyakran kifizetődőbb a szakközépiskolás (szakirányos) előképzettség.

És hogy a kérdésre is válaszoljak: Az emberek szeretik túlbecsülni magukat. Jó érzéssel tölti el őket, hogy bejuthatnak egy jobb helyre, holott esetleg több hátrányuk származik belőle, mint előnyük.

2013. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!